Шукають волонтерів: у Рівному хочуть інвентаризувати усі дерева

Шукають волонтерів: у Рівному хочуть інвентаризувати усі дерева

Шукають волонтерів: у Рівному хочуть інвентаризувати усі дерева
Суспільне

У Рівному запускають процес інвентаризації дерев, для цього шукають волонтерів. У перспективі це має допомогти правильно спрямувати гроші на їх догляд, бо до цього часу в цьому процесі місто не мало чіткого бачення, – йдеться на сайті Рівнеради. У громадській організації, яка кілька років порушувала проблему з доглядом за деревами, таку ініціативу вітають.

У Рівному наразі достеменно ніхто не знає точної кількості дерев, у якому вони стані, що потрібно зробити, щоб зберегти дерево, а також чи варто його зрізати, – йдеться у повідомленні.

"По суті, слово "догляд" не зустрічається не тільки в статтях витрат міського бюджету, але й у "Програмі розвитку зелених насаджень міста Рівного на 2019-2023 роки", – пише пресслужба.

Для того, щоб дерева стали на чийсь баланс, потрібно провести інвентаризацію, тобто порахувати їх кількість, оцінити стан, в тому числі й вказати, чи уражене дерево, наприклад, омелою чи каштановою міллю. Таку інвентаризацію планують не паперову, а електронну.

У інформації від управління економіки міста зазначають, що порахувати дерева у Рівному може допомогти IT-програма «Inspectree» – спеціальний експериментальний сайт для того, щоб вносити дерева в електронну систему. Таким ресурсом вже скористались Львів та Луцьк.

До цього процесу міська рада запросила науковців НУВГП, гуманітарного університету, комунальників, освітян та представників громадської організації "Сад історій в Рівному". Останні торік запрошували у Рівне фахівця-арбориста, аби він оглянув хоча б найстаріші дерева та пояснив, як їх варто "лікувати".

Про облік зелених насаджень почали говорити у 2017-му році, – коментує Суспільному координаторка громадської ініціативи "Сад історій у Рівному" Оксана Майборода. До розробки програми для міста долучили львівських експертів.

"Ми будемо бачити стан, будемо планувати, передбачати планування і робити. Бо зараз у кошторисах передбачається фінансування в якихось об’ємах, в метрах кубічних, але невідомо чого і невідомо де", – каже активістка про практичну користь у перспективі.

На сайті міської ради у повідомленні запрошують всіх охочих стати волонтером на один місяць і допомогти нанести дерева на інтерактивну карту. Розробники програми нададуть пароль для можливості роботи в системі. Свої дані (ім’я англійською та електронну адресу) можна подавати до 15 липня 2020 року електронною поштою: [email protected] (з поміткою "Інвентаризація").

Читайте також

Можуть на когось впасти: рівнянин вимагає прибрати з двору всохлі дерева

У Рівному дерево побило машини. Комунальник радить звертатись в суд

У Рівному біля школи зрізали десятки дерев. Директор пояснив, навіщо

Таких ще не було: у Рівному висадили тюльпанові дерева

На початок