Заступниця міністра пояснила, чому МОЗ збільшило тарифи на інфаркти

Заступниця міністра пояснила, чому МОЗ збільшило тарифи на інфаркти

Заступниця міністра пояснила, чому МОЗ збільшило тарифи на інфаркти УНІАН

Кабінет міністрів ухвалив нову програму фінансування лікарень в Україні, щоб підтримати ті установи, яким не вистачає запланованого. Це дозволило збільшити обсяг наданих послуг за рахунок держави у випадку інфаркту чи інсульту.

"Сьогодні ми маємо постанову Кабінету міністрів, яка передбачає змішування пакету на інфаркт, інсульт. Тепер лікування інфаркту передбачатиме 30 тисяч. До цього було 16 тисяч. Також зростає пакет інсульту майже вдвічі, суттєво зростає оплата за надані послуги екстреної медичної допомоги. Крім того ми створили новий пакет під робочою назвою "Антикризовий". Це ті лікарні, які опинилися в зоні серйозного дефіциту фінансового ресурсу, які на межі того, що їх потрібно закривати. Вони отримають дофінансування, проте не у вигляді субвенцій, а через контракт Національної служби здоров’я", - розповіла в ефірі Українського радіо заступниця міністра охорони здоров‘я Ірина Микичак.

За її словами, цього року понад 330 лікарень були профінансовані тільки на 50% від бюджету минулого року.

"Серед цих 300 лікарень найбільш критичне фінансування отримали лікарні фтизіатричного профілю, психіатричні стаціонари, значна частина обласних дитячих лікарень. Недофінансування дуже суттєве – це мільярди гривень", - наголосила вона.

Микичак також відзначила, що на "антикризовий" пакет підтримки подаватимуть також і перенатальні центри.

"Щодо пологів, то тут тариф становить 8 300 гривень. Цей пакет задовольняє ті пологові стаціонари, які працюють на фізіологічні пологи. Це переважно центральні, районні лікарні. Перенатальні центри мають тут проблему, оскільки працюють на більш складні пологи, у них більша питома вага оперативних втручань. Тому недофінансовані перенатальні центри також будуть подаватися на цей антикризовий пакет і їх контрактуватимуть надалі", - пояснила заступниця міністра.

Водночас Микичак наголосила, що на боротьбу з епідемією коронавіруса кошти у держави є. Натомість у цій сфері не вистачає лікарів-епідеміологів.

Що відомо

  • Національна служба здоров'я України з 1 липня підвищила тарифи на надання послуг з екстреної меддопомоги, лікування гострого інфаркту та інсульту.
  • Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що відомство планує суттєво змінити другий етап медичної реформи, який стартував 1 квітня.
  • За його словами, за державною програмою медичних гарантій будуть додатково фінансуватися такі пакети - первинна медична допомога, екстрена медична допомога, лікування гострого інфаркту міокарда, гострого інсульту у стаціонарних умовах та чотири пакета для лікування COVID-19.
  • Другий етап медреформи розпочався з 1 квітня. Він передбачав, що ті медичні заклади, які підпишуть договори з НСЗУ, будуть отримувати фінансування за програмою медичних гарантій. Це перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно.
  • Як повідомляли у МОЗ, програма медичних гарантій приходить на заміну псевдобезкоштовній медицині.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди