Частина Рівненщини набула статусу пралісів і квазіпралісів. Що це означає

Частина Рівненщини набула статусу пралісів і квазіпралісів. Що це означає

Частина Рівненщини набула статусу пралісів і квазіпралісів. Що це означає rv.gov.ua

На Рівненщині 630 гектарів лісів у Володимирецькому лісгоспі отримали статус пралісів, квазіпралісів та природних лісів. Це означає, що території або не зазнали взагалі, або зазнали мінімального впливу людини. Про це стало відомо із повідомлення пресслужби Рівненської ОДА.

До цього процесу долучили експертів, в тому числі з лісівничих питань Українського товариства охорони птахів та лісівників Рівненщини. Суспільне звернулось в ОДА за уточненням, яку практичну користь дають статуси пралісів та квазіпралісів.

"На цих територіях забороняються всі види рубок, це дуже приємно сьогодні. Будь-яка господарська діяльність заборонена, це дає можливість зберегти ту природу, яка була у нас раніше", – пояснив перший заступник голови ОДА Сергій Подолін.

В облдержадміністрації уточнили, що у 2019 році розпочав роботу спільний транскордонний (Україна-Білорусь) проєкт "Полісся – дика природа без кордонів". Одним із його результатів стала ідентифікація пралісів, квазіпралісів та природних лісів.

Під час проєкту виявили цілісний масив природного лісу загальною площею майже 260 гектарів. Камеральні роботи з ідентифікації цієї лісової території розпочали у вересні 2019-го, а польові обстеження провели наприкінці травня 2020-го експерти Українського товариства охорони птахів з лісівничих питань.

"Це унікальний для Полісся ліс, оскільки не має подібних. Будь-які рубки у такому лісі можуть призвести до заболочення ділянки і втрати стійкості деревостану, а у подальшому до всихання лісового масиву. Ці ліси є еталонними, а тому потребують повного збереження і заповідання", – пояснила пресслужба ОДА.

Раніше на цих територіях було верхове болото. Однак, через потепління рівень ґрунтових вод знизився до відмітки 30 см, тому поступово змінився і гідрологічний режим. Це, в свою чергу, сприяло росту сосни і берези. Тепер у цьому 120-160-річному деревостані найбільші дерева сосни сягають діаметру 40-42 см і висоти 22-24 м.

Зазначимо, що статус пралісів і квазіпралісів мають також території у Карпатах.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди