У двох населених пунктах Харківщини можуть оголосити примусову евакуацію: що відомо

У двох населених пунктах Харківщини можуть оголосити примусову евакуацію: що відомо

У двох населених пунктах Харківщини можуть оголосити примусову евакуацію: що відомо
Нова Гусарівка, Харківська область, квітень 2023 року. Фото: Суспільне Харків

Харківська обласна військова адміністрація може ухвалити рішення про примусову евакуацію з двох населених пунктів Дергачівської громади.

Про це під час брифінгу 17 квітня журналістам повідомив начальник ОВА Олег Синєгубов.

"Евакуація йде постійно по тих населених пунктах, де йдуть обстріли. Північ області, Харківський район. Там є два населені пункти — ми думаємо, щоб оголосити там примусову евакуацію, оскільки є для нас завдання — з деяких населених пунктів ми маємо вивезти дітей разом з їхніми сім’ями. І по куп’янському напрямку так само", — розповів Синєгубов.

"Поки зі всіх населених пунктів, де фактично йдуть бойові дії, діти евакуйовані. Минулого тижня ми евакуювали 30 дітей. Є плани й на цей тиждень"
Олег Синєгубовначальник Харківської ОВА

За його словами, людей вдається вивезти без примусової евакуації тоді, коли вони дослухаються — тоді ж оголошувати її "немає сенсу".

"Якщо ми зрозуміємо, що всі важелі впливу вичерпані, а люди все не хочуть виїжджати, тоді ми будемо приймати рішення щодо примусової евакуації", — додав він.

Олег Синєгубов не називає населені пункти, адже каже, що рішення про примусову евакуацію прийматиметься в залежності від військової обстановки, яка буде на Харківщині на момент ухвалення рішення.

Що відомо

  • 2 березня у Куп'янському районі оголосили обов'язкову евакуацію з 10 населених пунктів Вільхуватської громади, а також усієї Дворічанської та Петропавлівської громад. У Куп'янській та Курилівській громаді обов'язкова евакуація передбачена для дітей та маломобільних людей.
  • Наприкінці березня в Харківській ОВА заявили, що посадовці можуть ухвалити рішення про примусову евакуацію з окремих населених пунктів Куп'янського району Харківської області, де ведуться постійні обстріли.

Читайте також

Волонтери евакуювали багатодітну родину з прикордоння на Харківщині

Евакуйовані діти з Куп'янської громади поїхали на Рівненщину

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

Вибір редакції

На початок