Глава МЗС: Україна та Ірак відкриють нову сторінку двосторонніх відносин

Глава МЗС: Україна та Ірак відкриють нову сторінку двосторонніх відносин

Дмитро Кулеба
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Фото: Associated Press

Україна та Ірак домовилися відкрити нову сторінку двосторонніх відносин. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, який 17 квітня перебуває з робочим візитом у столиці Іраку Багдаді. Це перший візит глави МЗС України до Іраку з 2012 року.

“Візит відбувається в контексті втілення домовленостей, досягнутих під час телефонної розмови Президента України Володимира Зеленського та Прем‘єр-міністра Іраку Мухаммада Шіа Ас-Судані 10 квітня”, — повідомили у пресслужбі МЗС України.

Глава української дипломатії провів в Багдаді переговори із віцепрем’єр-міністром, міністром закордонних справ Іраку Фуадом Хусейном. Міністр розповів іракському колезі про зусилля українських сил оборони із відбиття російської агресії та звільнення окупованих територій. Окрему увагу Кулеба приділив Формулі миру президента Володимира Зеленського.

Глави МЗС окремо обговорили питання експорту українських зернових.

Міністри домовилися провести:

  • консультації на рівні низки міністерств України та Іраку, аби активізувати співпрацю в сферах торгівлі, освіти та цифровізації
  • політичні консультації міністерств закордонних справ
  • п’яте засідання міжурядової комісії з питань торговельного, економічного, наукового та технічного співробітництва. Попереднє засідання комісії відбулося в 2012 році.

Дмитро Кулеба запросив Фуада Хусейна здійснити візит до України.

Напередодні у пресслужбі МЗС України повідомили про візит Кулеби до Іраку. Як зазначили у міністерстві, поїздка Дмитра Кулеби на Близький Схід продовжує стратегію відкриття нових горизонтів у світі та створення нових можливостей для української держави, бізнесу та громадян.

"У Багдаді глава МЗС проведе переговори із прем'єром Іраку Мухаммадом Ас-Судані та віцепрем'єр-міністром, міністром закордонних справ Фуадом Хусейном", — йшлося у повідомленні.

Читайте також: Дмитро Кулеба назвав п'ять поразок Путіна в Україні

Урядовці мали обговорити розвиток політичного діалогу, збільшення обсягів торгівлі та взаємодію в міжнародних організаціях.

Читайте також

Глава МЗС: Україна готова разом протистояти спробам РФ дестабілізувати Молдову

"У нас суцільний конструктив" — Кулеба про відносини з Китаєм

Вибір редакції

На початок