Флот РФ покине Крим у разі наступу ЗСУ — начальник кафедри ВМС

Флот РФ покине Крим у разі наступу ЗСУ — начальник кафедри ВМС

Ексклюзивно

Чорноморський флот Росії евакуюється з Кримського півострова у разі операції ЗСУ зі звільнення. Впевненість у цьому висловив 15 квітня в етері "Суспільне. Спротив" (Одеса) капітан I рангу, начальник кафедри ВМС Національного університету оборони України Степан Яким'як.

"Основне завдання Чорноморського флоту — не підтримка тих сил та військ, які обороняються. Це буде ймовірніше евакуація. Як самого себе: всього флоту, кораблів, сил, засобів. Так і найголовніше — це спроба викрасти наше майно з Криму. Досвід показує, можемо згадати Другу світову війну. Це так відбувалось", — розповів Яким'як.

За словами військового, флот РФ перебазується до Новоросійська та інших портів у Чорному морі.

Під час операції зі звільнення важливо, щоб ударні засоби ЗСУ могли дістати російські кораблі, наголосив Яким'як.

Україна володіє ініціативою на морі

Як розповів керівник кафедри ВМС Національного університету оборони, у березні-квітні минуло року Україна почала прогнозувати дії РФ на морі.

"На жаль, для противника, його дії стереотипні, безініціативні... Досвід ураження крейсера “Москва” та інші успішні операції говорять про те, що ми маємо зараз стратегічну ініціативу, інтелектуальну ініціативу і вона нікуди не ділась", — повідомив капітан I рангу.

Військовий окремо наголосив на важливості знищення крейсера "Москва". Це дозволило зламати плани противника на морі та відігнати його кораблі до Криму, пояснив він.

Чи можливий російський десант на Чорному морі?

Яким'як пояснив, що обговорювати серйозно десантну операцію РФ на українське узбережжя, можна лише у випадку радикальної зміни бойових дій на суходолі.

"Якщо раптом у противника стане сил вести наступ зі сходу і з півдня. Якщо він зможе охопити південні регіони, наприклад, через Миколаїв, тоді виникне потреба у противника висаджувати морський десант. Далі він буде вирішувати для себе чи справді це буде можливо", — зазначив капітан I рангу.

Наявних сил Росії недостатньо для десантування:

"Це їм не під силу: ні морально, ні психологічно, ні інтелектуально. Противник не здатний зараз розгорнути такі дії. Ми посилюємо свою оборону, маємо нові засоби та зразки озброєння, нові спроможності. Думаю його шанси не тільки зменшуються, а зараз приблизно рівні нулю", — переконаний Яким'як.

Чи можна уразити ракетоносії РФ?

Наразі українські сили не можуть дістатись до кораблів РФ: береговий ракетний комплекс "Нептун" не досягає центральної частини Чорного моря, пояснив військовий.

Однак історії з ударами морських дронів по російських об'єктах у Криму показали, що такі операції можна проводити й вони вже плануються:

"Впевнений, що саме такий розвиток подій очікується, якщо противник не здасться, не почне евакуацію з Криму", — резюмував Яким'як.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Вибір редакції

На початок