Як змінити виборчу адресу, щоб проголосувати на місцевих виборах на Буковині

Як змінити виборчу адресу, щоб проголосувати на місцевих виборах на Буковині

Як змінити виборчу адресу, щоб проголосувати на місцевих виборах на Буковині

З 1 липня до 9 вересня виборці можуть змінити виборчу адресу. Якщо ви не проживаєте у місті, де зареєстровані, на місцевих виборах можете голосувати за актуальною адресою. За матеріалами громадянської мережі "Опора" пояснюємо, як покроково змінити виборчу адресу в Чернівецькій області.

Перевірте, чи є Ви у державному реєстрі виборців

Це можна зробити онлайн на сайті реєстру, або прийти у відділення державного реєстру виборців — мапа відділень є на сайті.

Подайте заяву

Її можна подати онлайн на сайті державного реєстру або прийти особисто у відділення. Вам необхідно заповнити заяву та взяти з собою паспорт, копію та оригінал документу, що підтверджує, де ви наразі проживаєте. Це може бути:

  • Договір оренди на житло.
  • ДокументиНаприклад, витяг з єдиного державного реєстру підприємств та організаціїй або реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. про підприємницьку діяльність за певною адресою.
  • Довідка внутрішньопереміщеної особи.
  • ДокументиСвідоцтво про шлюб, або свідоцтво про народження дитини. про шлюб.

Уповноважена особа

Люди з інвалідністю можуть подати документи через уповноважену особу. Для цього необхідно оформити довіреність на людину. Тоді вона змінює вашу виборчу адресу, втім у відділенні реєстру має показати свій паспорт.

Отримайте повідомлення про зміну виборчої адреси

На зміну вашої виборчої адреси у державного реєстрі є 15 днів. Повідомлення про зміну адреси може прийти на електронну пошту, також Ви можете отримати його у відділенні реєстру. Його не потрібно брати на виборчу дільницю.

Голосування

Після зміни виборчої адреси вам не потрібно приносити додаткові довідки. На виборчу дільницю ви маєте взяти паспорт. Після зміни виборчої адреси, впродовж пів року ви не зможете зробити це ще раз.

Що відомо

  • Місцеві вибори в Україні відбудуться 25 жовтня 2020 року. Виборці обиратимуть представників місцевих органів влади та міських голів.
  • У липні 2019-го Верховна Рада підтримала новий виборчий кодекс, тому вибори на місцях відбуватимуться за новою системою.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди