Одеські журналісти вийшли на акцію протесту до будівлі місцевої ОДА. Вони вимагали, аби народні депутати відмовилися розглядати законопроєкт "Про медіа". Про це повідомила кореспондентка Суспільного.
На думку одного з організаторів заходу Леоніда Штекеля, законопроєкт не можна розглядати, оскільки він загрожує свободі слова в Україні.
"Ми вважаємо, що цей закон є грубим порушенням прав журналістів та громадян України. Цей закон нанесе потужний удар по свободі слова і взагалі по демократії в Україні", – пояснив Леонід Штекель.
Учасники акції вимагали від парламентів відмовитись від розгляду проєкту закону як у профільному комітеті, так і безпосередньо у Верховній раді. Штекель додав, що законопроєкт "Про медіа" – це "свідома тактика" з ліквідації свободи слова у засобах масової інформації.
Він запевнив: парламент не може ухвалювати закони, які стосуються ЗМІ, без відома журналістів. Натомість такі рішення мають узгоджуватися журналістською спільнотою, зокрема і регіональною, пояснив організатор акції.

Вимоги журналістів
Крім того мітингарі вимагали відставки Олександра Ткаченка з посади міністра культури та інформаційної політики.
"Я вважаю, що закономірним результатом цієї ситуації має бути відставка людини, яка претендує на диктаторські повноваження. Того самого Ткаченка", – пояснив учасник акції Михайло Дейч.
Також головред видання "Ізбірком" Валерій Болган наголосив, що за 1, 5 місяці журналісти двічі зіткнулись із введенням цензури від Офісу президента – це пресконференція президента та його візит до Херсонської області. Болган припустив, що подібне може трапитися і під час запланованого візиту Володимира Зеленського до Одещини.
"Якщо в нас буде повторення ситуації з акредитацією, недопуску до публічних заходів за участі президента ми так само оголосимо бойкот всім інформаційним приводам, які буде оголошено Офісом президента", – зазначив Болган.

Журналісти збирають підписи
Учасники акції також сформували звернення до президента України, аби він вплинув на розгляд законопроєкту. Документ, за словами організаторів, планують спочатку передати до Одеської обласної ради.

Учасники акції підписують листа Президенту України
Нагадаємо, законопроєкт "Про медіа" у парламенті зареєстрували 28 грудня 2019 року. Один з ініціаторів законопроєкту Олександр Ткаченко повідомив у Facebook, що проєкт закону розроблявся парламентським комітетом, а не міністерством.
Законопроєкт "Про медіа" № 2693 складається зі 124 статей. Його метою є створення єдиної системи регулювання у сфері медіа та приведення українського законодавства у відповідність до Директиви ЄС про аудіовізуальні медіапослуги згідно з Угодою про асоціацію з ЄС та стандартами Ради Європи. Комітет Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував ухвалити законопроєкт у першому читанні.
Читайте також
- "Ні Шкарлетизації": в Одесі протестували проти призначення Шкарлета в.о. міністра освіти
- В Одесі мітингували проти призначення Олександра Ткаченка на посаду міністра культури
- В Одесі мітингують на підтримку Ройтбурда на посаді директора худмузею