Великдень: СБУ закликала українців не відвідувати масових зібрань

Великдень: СБУ закликала українців не відвідувати масових зібрань

Великдень
Фото ілюстративне: УНІАН

Служба безпеки України закликає українців не відвідувати масових зібрань та дотримуватися безпекових рекомендацій напередодні Великодня.

Про це повідомив речник СБУ Артем Дехтяренко.

Служба безпеки закликає громадян напередодні свят:

  • обмежити відвідування масових заходів, під якими б гаслами вони не відбувалися;
  • не піддаватися на можливі провокації чи підбурювання до незаконних дій;
  • дотримуватися комендантської години, встановленої для вашого регіону;
  • не ігнорувати сигнали повітряної тривоги і під час неї перебувати в укриттях;
  • без потреби не затримуватися у храмах при освяченні Великоднього кошика;
  • повідомляти правоохоронні органи про підозрілі предмети та осіб, які можуть влаштовувати провокації чи становити потенційну загрозу.
“Ворог чудово розуміє, що зазнає поразки на полі бою, тож не полишає спроб влаштувати провокації, аби розхитати єдність українського суспільства. Для цього РФ намагається застосовувати різноманітні інструменти та, серед іншого, приділяє особливу увагу релігійній тематиці”, — сказав Дехтяренко.

Він додав, що Служба безпеки України докладає максимум зусиль, аби нейтралізувати вплив агресора на церковне середовище і не дати РФ мінімальної можливості використати релігійне питання для досягнення власних цілей. За словами Дехтяренка, у своїх діях СБУ спирається на закони, інтереси держави та свідому і патріотичну позицію громадян України. Тому наразі важливі пильність, обачність та злагодженість дій кожного з нас.

У СБУ нагадали про роботу спеціальної гарячої лінії 0-800-501-482.  Також працює відповідна електронна пошта: [email protected] Інформація, отримана через телефон довіри СБУ, є конфіденційною і буде ретельно перевірена, наголосили у Службі безпеки.

У Повітряних силах не виключають можливих атак РФ на Великдень

Як повідомив речник Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, Росія може готувати удари по Україні на Великодні свята. Можливі провокації і в перші дні травня.

"Можуть бути (обстріли — ред.). Складно сказати. Нам їхня духовність прекрасно зрозуміла. Ми бачимо, які їхні попи ворожого, ФСБшного патріархату освятили цю війну ще з 2014 року, так, як використовували їхні храми в Криму та на Сході нашої країни. Тому нічого святого в цих людей немає. Вони, можливо, можуть зробити різні провокації і на ці свята, і попереду їхні "скрєпи пєрвомайскіє", — сказав він.

Ігнат наголосив, що українцям треба готувати до можливих обстрілів, бути пильними, дотримуватися сигналів повітряної тривоги, "а Повітряні сили будуть робити все для того, щоб мінімізувати ці загрози".

Читайте також

Затримка підозрюваного у "витоку" секретних даних, ЄС виділить мільярд євро на боєприпаси. 415 день війни. Онлайн

Що можна, а що не можна робити у Страсну п’ятницю — пояснює капелан

Вибір редакції

На початок