Наступне парламентське засідання Міжнародної Кримської платформи відбудеться у жовтні у Празі. Про це Суспільному повідомив міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський за підсумками Чорноморської безпекової конференції Міжнародної Кримської Платформи у румунському Бухаресті.
“Чехія повністю підтримує Міжнародну кримську платформу як важливу дипломатичну ініціативу, яка може сприяти деокупації Криму, який ми, природно, вважаємо невід'ємною частиною України. Наступне парламентське засідання Міжнародної кримської платформи відбудеться у жовтні в Празі. Агресія Росії проти України призвела до енергетичної та продовольчої кризи з глобальними наслідками", — заявив Ліпавський.
За його словами, потрібно залучити якомога більше країн, щоб стримати Росію.
“Ми повинні мобілізувати наші ресурси, щоб допомогти Україні, і ми повинні розширити нашу підтримку іншим країнам, які перебувають під загрозою через російські імперські амбіції”, — сказав Ліпавський.
Він додав, що безпекова важливість Криму має вирішальне значення для Чорноморського регіону. І тому логічно, що Кримська платформа вирішила провести конференцію, присвячену спільному сприйняттю безпеки в Чорноморському басейні. Символічно також, що конференція проводиться за межами України, що підтверджує міжнародне значення цілей Кримської платформи, які значно зросли з 24 лютого.
Перед тим під час онлайн-виступу на відкритті Чорноморської безпекової конференції Міжнародної Кримської Платформи у Бухаресті в Румунії глава МЗС України Дмитро Кулеба закликав інтегрувати системи протиповітряної та протиракетної оборони України та союзників НАТО у регіоні Чорного і Балтійського морів.
Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року. Україна не визнає примусове автоматичне набуття українцями в окупованому півострові громадянства РФ. Примусова паспортизація — це елемент репресивної політики держави-агресора по відношенню до громадян України, які змушені жити в умовах окупації, заявили в МЗС.
"Кримська платформа" – це ініційований Україною міжнародний консультаційно-координаційний формат, спрямований на підвищення ефективності міжнародного реагування на окупацію Криму, відповідь на зростання загроз безпеці, посилення міжнародного тиску на Росію, запобігання подальшим порушенням прав людини і захисту жертв російського режиму, а також досягнення головної мети – деокупації Криму та повернення його Україні.
Суспільне Крим. Усі новини