На Херсонщині представили нові туристичні маршрути у плавнях

На Херсонщині представили нові туристичні маршрути у плавнях

На Херсонщині представили нові туристичні маршрути у плавнях Суспільне Херсон

У Херсонській області на території Національного Нижньодніпровського парку представили нові туристичні маршрути.

Кандидат історичних наук, доцент кафедри готельно-ресторанного та туристичного бізнесу ХДУ Олексій Макієнко розповів, що людина здавна цей край обживала.

"Вздовж Дніпра будували укріплені поселення, городища, фортеці, замки, скільки тут народів побувало з давніх часів, одним із найбільших народів були скіфи. І ось ми зараз їдемо по річці Козак. Справа – високий кам’янистий берег, які скіфи використовували для своїх укріплених городищ", - додав він.

У Херсощині представили нові туристичні маршрути у плавняхСуспільне Херсон

Кандидат історичних наук Олексій Макієнко разом зі студентами досліджує та розробляє нові маршрути Нижньодніпровського національного парку. За один день учасники проєкту подолали понад сім кілометрів на байдарках. Серед коридорів у плавнях залишається ще багато не досліджених – розробка, нанесення на карту та сертифікація одного маршруту може зайняти до кількох місяців, - продовжує чоловік. Якщо проплисти ось такими коридорами, можна побачити рідкісних тварин та рослини. Деякі з них занесені до червоної книги.

Кілька місяців у парку цвіте біле латаття, - говорить Сергій Шевцов, провідний інженер з рекреаційного благоустрою.

"Це водосховище Сабецьке, або лиман Сабецький – по-різному називають це місце. Воно гарне тим, що тут знаходяться плантації латаття білого., яке занесене до Червоної книги України. Вони дуже гарні і туристи приходять сюди помилуватися саме цими квітами, які є родзинкою цього місця", - продовжує Сергій Шевцов.

У Херсощині представили нові туристичні маршрути у плавняхСуспільне Херсон

Начальник відділу рекреації парку Сергій Шкарупа говорить - хоча зараз ці місця виглядають досить дикими – насаджені вони людиною. Він розповів, що чотири з половиною тисячі років тому Геродот мандрував цими місцями – назвав це Гілеєю. Це означає острів, зараз Гілеєю ми називаємо праліси, - продовжив Сергій Шкарупа.

У Херсощині представили нові туристичні маршрути у плавняхСуспільне Херсон

Дерева оплітають ліани – вони утворюються, коли розростаються стовбури дикого винограду, - говорить Сергій Шкарупа. Також у Дніпровській Гілеї ростуть різні види грибів.

Щоб туристи не заблукали у лісах Гілеї на дерева нанесені позначки. Сергій Шкарупа розказав, що частиною цієї екосистеми – є бобри, від яких іноді страждають старі дерева.

Олена Протопопова, Володимир Чепинога.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди