США і ЄС спільно блокуватимуть третім країнам можливість обходити санкції проти РФ

США і ЄС спільно блокуватимуть третім країнам можливість обходити санкції проти РФ

Джо Байден, Урсула фон дер Ляєн
. Президент Джо Байден з президенткою ЄК Урсулою фон дер Ляєн в Овальному кабінеті Білого дому 10 березня 2023 р.Фото: Associated Press

США та Європейський союз запроваджують нові заходи щодо припинення обходу санкцій проти РФ третіми країнами та допомагатимуть подальшій інтеграції України в енергетичні ринки Європи.

Про це йдеться у спільній заяві президента США Джо Байдена і президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн.

Зазначається, що США та ЄС зайняли рішучу та єдину позицію щодо війни Росії проти України.

"Ми разом із широкою коаліцією партнерів запровадили швидкі та широкі санкції, які зменшують доходи Росії для фінансування війни та її ВПК. Путін думав, що він нас розділить, а ми єдині як ніколи. Ми разом непохитно підтримуємо Україну стільки, скільки буде потрібно", — йдеться у заяві.

Байден і фон дер Ляєн зазначили, що рік тому США та ЄК започаткували нове партнерство, щоб зменшити залежність Європи від російських енергоносіїв і США поставили в ЄС удвічі більше скрапленого газу, ніж було передбачала базова домовленість.

"Ми продовжуватимемо працювати разом над підвищенням енергетичної безпеки та стійкості в Європі. Ми також продовжуватимемо нашу тісну координацію для підтримки енергетичної безпеки України шляхом її подальшої інтеграції в енергетичні ринки Європи", — заявили політики.

У заяві також ідеться, що США та ЄС поглиблюють роботу над дотриманням санкцій і заходів контролю за експортом, а також роблять нові кроки щодо припинення обходу санкцій проти РФ третіми країнами.

"Сполучені Штати та Європейський Союз працюють над тим, щоб Україна мала необхідну безпекову, економічну та гуманітарну підтримку стільки, скільки це буде потрібно. Ми разом працювали над забезпеченням Збройних Сил України військовою технікою та навчанням, необхідним для захисту від російської агресії", — заявили Байден і фон дер Ляєн.

Раніше 12 країн заявили, що ЄС в цілому має терміново вжити заходів для припинення обходу санкцій, розширивши співпрацю митниці, податкових органів та прокуратури, розвідувальної спільноти, а також науково-дослідних інститутів та статистичних агентств на рівні ЄС.

Читайте також

Рада ЄС внесла обхід санкцій до списку кримінальних злочинів

На початок