Національний мультипредметний тест на Полтавщині: як відбудеться

Національний мультипредметний тест на Полтавщині: як відбудеться

Національний мультипредметний тест на Полтавщині: як відбудеться
Суспільне Полтава

Від початку реєстрації на національний мультипредметний тест, тобто з 3 квітня, із Полтавщини подали заявки близько 2 000 абітурієнтів. Про це під час пресконференції 12 квітня повідомив директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко. Ці дані станом на вечір 11 квітня. За його словами, цього року тестування відбуватиметься із двох обов’язкових предметів та третього на вибір.

Учениця полтавського наукового ліцею №3 Вероніка Таран цьогоріч вступатиме до університету.

"Я дуже щаслива, що ми вийшли на очне навчання і у нас є змога усе підготувати разом. Це і соціалізація, і підтримка. Школа справді готує дуже гарно. І усі учителі знають, як правильно нас підготувати. У нас є профільні занурення. До прикладу, два тижні тому у нас закінчилося це профільне занурення. У нас день складався з шести уроків: дві українські мови, дві математики, дві англійські. Тобто це повне занурення у предмети ЗНО", - каже учениця полтавського наукового ліцею №3 Вероніка Таран.

Національний мультипредметний тест на Полтавщині: як відбудеться
Реєстрація на національний мультипредметний тест. Суспільне Полтава

Частина її однокласників уже почала реєстрацію на мультипредметний тест, який необхідний для вступу. Як повідомив під час пресконференції директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко, складатимуть тест з 5 до 23 червня – це основна сесія, та з 11 до 24 липня – додаткова сесія. Як і минулого року завдання вирішуватимуть із трьох предметів. Однак, на відміну від 2022-го року, обов’язкових дисциплін буде дві – це українська мова та математика. Іще одну вступники зможуть обрати самостійно.

"Мій клас більшість обирають англійську мову. Але, до прикладу, у нас є багато дітей, які у медицину йдуть, то це здебільшого біологія. Я обираю англійську, тому що вона мені підходить більше для вступу", - говорить учениця полтавського наукового ліцею №3 Вероніка Таран.

На відміну від 2022-го року, коли на виконання завдань давали 120 хвилин, цьогоріч відвели 180. Крім того, цього року запровадили мінімальний бал. Це не менше 10% від загальної кількості тестових балів, каже Олександр Сидоренко.

"Умовно скажемо, якщо ми маємо 45-50 тестових балів, які може набрати абітурієнт, то якщо він не набере 10%, а це п’ять балів тестових, він не отримає позитивної оцінки", - розповідає директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко.

Національний мультипредметний тест на Полтавщині: як відбудеться
Представники Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти. Суспільне Полтава

Також, за словами Олександра Сидоренка, запровадили ваговий коефіцієнт.

"Мусять обов’язково уважно вивчити правила прийому до того, чи іншого університету. Там на кожну спеціальність розписані свої предмети, які можуть бути профільними. Окрім того, розписана їхня «вага». Тобто ваговий коефіцієнт, на який множать результат, і який потім складає конкурсний бал", - каже директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко.

За його словами, абітурієнти, які не матимуть змоги складати тест в Україні, зробити це зможуть у близько 30 країнах. Від початку реєстрації на національний мультипредметний тест, тобто з 3 квітня, із Полтавщини подали заявки близько 2 000 абітурієнтів. Ці дані станом на вечір 11 квітня.

"У Полтавській області понад 11,5 тисяч здобувачів повної загальної середньої освіти. Більшість – це випускники загальної середньої освіти, шкіл. 90% яких перебувають у межах Полтавської області і є потенційними учасниками національного мультипредметного тесту", - розповідає директор обласного департаменту освіти Євген Кончаковський.

Торік національний мультипредметний тест на Полтавщині складали 9 000 учасників, розповів директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок