В ISW оцінили, яку частину Бахмута контролюють війська РФ

В ISW оцінили, яку частину Бахмута контролюють війська РФ

В ISW оцінили, яку частину Бахмута контролюють війська РФ
Бахмут, Донецька область, 9 квітня 2023 року. Фото: АР / Libkos

Російські війська займають щонайменше 30,68 квадратного кілометра або 76,5% міста Бахмут Донецької області. Про це йдеться у звіті американського інституту вивчення війни.

В ISW зазначили, що Міноборони Росії і засновник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин визнали роль один одного в операції в Бахмуті.

"МО Росії і Пригожин заявили, що найманці "Вагнера" складають основу для захоплення території і відштовхування українських сил у центрі Бахмута, тоді як неуточнена кількість російських повітряно-десантних військ (ВДВ) складає підтримку на флангах "Вагнера" на північ і південь від Бахмута", – йдеться у звіті.

За словами аналітиків, Сили російських ВДВ, ймовірно, прагнуть лише утримати фланги, а не досягти якогось значного прогресу.

"Цей набір сил свідчить про те, що Міноборони РФ має намір використовувати групу "Вагнера" для захоплення Бахмута, зводячи до мінімуму втрати регулярної армії РФ, що підтверджує попередні оцінки ISW про те, що МО прагне використати"Вагнер" для захоплення Бахмута, а потім витіснити їх і взяти на себе заслугу перемоги", — вважають в Інституті.

Зазначається, що Пригожин заявив, що ПВК "Вагнер" досягає успіхів у Бахмуті і завдяки найманцям ПВК російські війська контролюють 80% Бахмута

"Російські війська займають щонайменше 30,68 кв. км або 76,5% Бахмута, виходячи з оцінки рельєфу ISW. Однак ця площа збільшується до 34,5 кв. км або 86,1% Бахмута, якщо врахувати всю територію Бахмута, на яку претендує Росія, включаючи суперечливі претензії", — йдеться у звіті.

Що відомо про ситуацію у Бахмуті

Бої за Бахмут тривають з літа 2022 року. Російська армія після відводу Сил оборони від Соледара в кінці січня 2023 року зосередилась на штурмах міста, яке стало політичною ціллю для росіян, переконані в українському військовому командуванні. РФ намагається продемонструвати захоплення відносно великого міста (у Бахмуті до війни проживали приблизно 70 тис. людей), адже останні співмірні "досягнення" були в червні 2022 року (захоплення Сєвєродонецька, а згодом Лисичанська).

Обороною Бахмута керують генерали української армії Сирський, Тарнавський та Гнатов, також там воюють досвідчені командири бригад, полковники Павло Паліса та Олександр Півненко.

Підрозділи десантних військ, які РФ перекинула на Бахмутський напрямок фронту доукомплектовані мобілізованими, повідомив речник Східного угруповання військ ЗСУ Череватий. На його переконання, поява десантників — це, скоріше за все, не підсилення "вагнерівців", а поповнення угруповання у зв'язку з великими втратами.

Шляхів евакуації з Бахмута лишилося мало, всі — небезпечні: російські військові прицільно обстрілюють евакуаційні машини з дітьми, розповіла очільниця Мінреінтеграції Ірина Верещук. За даними на 17 березня, у місті залишалося 33 дитини. Немає електрики, опалення, водопостачання, зв'язок — поганий.

Командувач Сухопутних військ Збройних сил України генерал-полковник Олександр Сирський відвідав позиції Сил оборони в районі Бахмута. Він заявив, що РФ перейшла в місті до тактики випаленої землі, яку застосувала під час війни в Сирії. Росіяни знищують будівлі та позиції ударами авіації і вогнем артилерії. Оборона Бахмута триває. Ситуація складна, але контрольована.

Читайте також

Контрнаступ влітку, гвинтівки від Канади, розширення повноважень військкоматів. 413 день війни. Онлайн

Росіяни збудували три лінії оборони біля Мелітополя на Запоріжжі — британська розвідка

У соцмережах з'явилися відеоролики з імовірною стратою українських військових — CNN

На початок