Блінкен заявив про готовність відвідати Китай

Блінкен заявив про готовність відвідати Китай

Блінкен
Державний секретар США Ентоні Блінкен. Фото: Associated Press

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що відносини Вашингтона і Пекіна є одними з найзначущіших і найскладніших з усіх, що є у США. Він також з нетерпінням очікує можливості здійснити візит до Китаю. Про це він заявив на брифінгу.

"Відносини між нашими країнами є одними з найзначущіших і також найскладніших з усіх, що ми маємо. Вони мають різні аспекти: конкурентний, кооперативний в деяких аспектах, а в інших випадках — більш змагальний", — сказав Блінкен.

За його словами стратегія США полягає у тому, щоб інвестувати у свою силу, об’єднуючи зусилля з партнерами — з Європи чи Азії, щодо деяких викликів, кинутих Китаєм.

"Те що я чую від країн по всьому світу і що я думаю є нашим суттєвим інтересом — будувати відносини з Китаєм відповідально. Це не для того, щоб брати участь у новій холодній війні. Це не для того, щоб стримувати Китай. Наша мета — мир, безпека, стабільність, створення можливостей" — сказав держсекретар.

Читайте також: Китай намагається одночасно займати дві сторони: Блінкен про позицію Пекіна щодо війни в Україні

За словами Блінкена, США готові співпрацювати з Китаєм там, де це в інтересах двох країн і всього світу.

Він також наголосив, що важливо підтримувати канали спілкування, щоб переконатися, що "ми говоримо одне з одним чітко, і ми, звичайно, продовжували це робити навіть у складний період у наших стосунках".

Я думаю, що наші два президенти погодилися під час зустрічі на Балі наприкінці минулого року під час зустрічі G20, що було б важливо продовжувати знаходити шляхи зміцнення цих каналів зв’язку. Так що побачимо. І коли мова зайде про мій візит до Китаю, коли створяться сприятливі умови, я, звичайно, з нетерпінням чекаю цього", — додав держсекретар.

Що відомо про зустріч Байдена і Сі Цзіньпіна

14 листопада 2022 року лідери США і Китаю Джо Байден і Сі Цзіньпін провели тригодинну зустріч на полях саміту лідерів G20 на Балі в Індонезії. Серед тем, які обговорили два політики — конкуренція між США і Китаєм, криза навколо Тайваню, дотримання прав людини китайським урядом, а також війна в Україні.

Читайте також

США і Франція мають спільну позицію щодо Китаю — Держдеп

На початок