Електросамокати та моноколеса прирівняли до транспортних засобів: що кажуть юрист та жителі Полтави

Електросамокати та моноколеса прирівняли до транспортних засобів: що кажуть юрист та жителі Полтави

Електросамокати та моноколеса прирівняли до транспортних засобів: що кажуть юрист та жителі Полтави
Електросамокат. Фото: Суспільне Тернопіль

Електросамокати, гіроскутери та моноколеса в Україні прирівняли до транспортних засобів. Відповідний закон набрав чинності 23 березня. Однак, за словами юриста Богдана Глядика, необхідно внести зміни до деяких документів, щоб визначити правила, якими мають послуговуватися користувачі такого транспорту.

У центрі Полтави Владислав Синенко їде на орендованому електросамокаті. Цим транспортом, каже, користується заради відпочинку.

"Так я їжджу на автомобілі зазвичай. Усі мають знати правила дорожнього руху. Часто їздять школярі, котрі погано їх знають. Через це аварії і тому подібне", - каже переселенець з Харкова Владислав Синенко.

23 березня набрав чинності закон, який визнає, зокрема, електросамокати та моноколеса транспортними засобами. Таким чином їх прирівняли до легкових автомобілів та мотоциклів, каже юрист Богдан Глядик.

"Якщо навіть застосовувати якісь правила до використання цього дрібного електротранспорту, то виключно можна посилатися на ті закони, ті правила, які діють для автомобілів та мотоциклістів. В ідеалі в майбутньому внести зміни і в закон «Про дорожній рух». Навіть цей закон, який прийнятий, він передбачає, що Кабінет Міністрів зобов’язаний протягом 12 місяців внести зміни до своїх нормативно-правових актів у відповідності із цим законом. А основний нормативно-правовий акт Кабінету Міністрів у цьому випадку - це правила дорожнього руху", - пояснює юрист Богдан Глядик.

Електросамокати та моноколеса прирівняли до транспортних засобів: що кажуть юрист та жителі Полтави
Стоянка електросамокатів у Полтаві. Суспільне Полтава

За його словами, поки немає визначених правил, де і за яких умов може їздити такий транспорт.

"Сьогодні немає чітко визначеної категорії учасника дорожнього руху саме цього користувача дрібним електротранспортом. Це є можливість для уникнення покарання. Якщо ми говоримо про адміністративне покарання, тут є певні труднощі, тому що ми не можемо на нього накласти штраф. Ми не знаємо, за які конкретно порушення правил дорожнього руху його притягувати до відповідальності – як водія автомобіля, як водія мотоцикла, як водія велосипеда", - каже юрист Богдан Глядик.

Водій Олексій Кащенко каже, що не проти, коли користувачі електротранспорту їдуть дорогою.

"Найголовніше, щоб водії їх бачили. Як вони водіїв не бачать, то хоча б водії їх бачили. Тоді буде усе гаразд", - каже полтавець Олексій Кащенко.

"З моїх особистих спостережень, власники самокатів здебільшого не дуже вправно уміють їздити на дорогах. Також варто враховувати той факт, що самокати іноді не бувають справні. Тому це може нашкодити як власникам самокатів або тим, хто їх орендує, так і пішоходам", - говорить полтавка Ольга Старокожко.

Як повідомила телефоном речниця патрульної поліції Полтавщини Наталія Костильова, від початку року в області зафіксували дві аварії за участю електросамокатів.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Вибір редакції

На початок