Зростання захворюваності та штам "Кракен": яка ситуація із COVID на Полтавщині

Зростання захворюваності та штам "Кракен": яка ситуація із COVID на Полтавщині

Зростання захворюваності та штам "Кракен": яка ситуація із COVID на Полтавщині
Суспільне Полтава

На Полтавщині за останній тиждень виявили найбільше випадків захворювання на COVID-19 в Україні. Про це Суспільному розповів епідеміолог обласного центру контролю і профілактики хвороб Олександр Перцевий. Окрім того, в регіоні зафіксували перший випадок штаму коронавірусу "Кракен".

До полтавського центру медико-санітарної допомоги звернулася Ніна Згола. Тут їй роблять швидкий текст на коронавірус.

"Відчула першіння в горлі, нежить, кашель з’явився. Вирішила прийти, перевіритися. Звернутися до лікаря. Дізнатися, чи є коронавірус, чи ні", - каже пацієнтка центру ПМСД № 3 у Полтаві Ніна Згола.

"Люди звертаються з такими симптомами, як висока лихоманка, біль в горлі при ковтанні, сухий кашель. Тобто це ті такі ознаки, які притаманні більше штаму (коронавірусу – ред.) «Омікрон». Ці люди оглядаються в ізоляторі, там проводиться огляд, і також тестування швидким антигеном на коронавірусну інфекцію", - розповідає завідувачка амбулаторії сімейної медицини Центру ПМСД № 3 Полтави Ірина Ткаченко.

Зростання захворюваності та штам «Кракен»: яка ситуація із COVID на Полтавщині
Ізолятор в центрі ПМСД. Суспільне Полтава

За останній тиждень Полтавщина лідирує за кількістю хворих на коронавірус. У стаціонарі обласної інфекційної лікарні 40 пацієнтів із ковідом, розповідає інфекціоністка закладу Катерина Яременко.

"На сьогоднішній день ми маємо майже 1,5 тисячі підтверджених нових випадків хворих на COVID-19 по області. У порівнянні з минулим тижнем ми маємо тенденцію до зниження хворих на COVID. Це приблизно на 10% знизилася кількість виявлених випадків. На минулому тижні було десь 1 700-1 800 пацієнтів. Більш уразливий вік населення – це зазвичай пацієнти віком 45-50 років і старші", - розповідає інфекціоністка обласної інфекційної лікарні Катерина Яременко.

Зростання захворюваності та штам «Кракен»: яка ситуація із COVID на Полтавщині
На Полтавщині виявили штам коронавірусу «Кракен». Суспільне Полтава

Минулого тижня на Полтавщині вперше зареєстрували штам коронавірусу "Кракен", говорить епідеміолог Олександр Перцевий.

"Цей вірус являє собою злиття двох штамів «Омікрону». І тому в нього є свої такі особливості: він протікає швидше, в легшій формі, але він є набагато заразнішим. Найбільш небезпечний він для людей похилого віку та з хронічними захворюваннями. Зараз на Полтавщині найвищий показник (по кількості хворих на COVID-19 – ред.) в Україні, але захворюваність йде в стабільному руслі", - каже епідеміолог обласного центру контролю і профілактики хвороб Олександр Перцевий.

За словами інфекціоністки Катерини Яременко, пік захворюваності на COVID-19 цьогоріч був в середині березня – на початку квітня цього року.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram| Viber | Instagram| Twitter | YouTube | Facebook

Вибір редакції

На початок