На Полтавщині за останній тиждень виявили найбільше випадків захворювання на COVID-19 в Україні. Про це Суспільному розповів епідеміолог обласного центру контролю і профілактики хвороб Олександр Перцевий. Окрім того, в регіоні зафіксували перший випадок штаму коронавірусу "Кракен".
До полтавського центру медико-санітарної допомоги звернулася Ніна Згола. Тут їй роблять швидкий текст на коронавірус.
"Відчула першіння в горлі, нежить, кашель з’явився. Вирішила прийти, перевіритися. Звернутися до лікаря. Дізнатися, чи є коронавірус, чи ні", - каже пацієнтка центру ПМСД № 3 у Полтаві Ніна Згола.
"Люди звертаються з такими симптомами, як висока лихоманка, біль в горлі при ковтанні, сухий кашель. Тобто це ті такі ознаки, які притаманні більше штаму (коронавірусу – ред.) «Омікрон». Ці люди оглядаються в ізоляторі, там проводиться огляд, і також тестування швидким антигеном на коронавірусну інфекцію", - розповідає завідувачка амбулаторії сімейної медицини Центру ПМСД № 3 Полтави Ірина Ткаченко.

За останній тиждень Полтавщина лідирує за кількістю хворих на коронавірус. У стаціонарі обласної інфекційної лікарні 40 пацієнтів із ковідом, розповідає інфекціоністка закладу Катерина Яременко.
"На сьогоднішній день ми маємо майже 1,5 тисячі підтверджених нових випадків хворих на COVID-19 по області. У порівнянні з минулим тижнем ми маємо тенденцію до зниження хворих на COVID. Це приблизно на 10% знизилася кількість виявлених випадків. На минулому тижні було десь 1 700-1 800 пацієнтів. Більш уразливий вік населення – це зазвичай пацієнти віком 45-50 років і старші", - розповідає інфекціоністка обласної інфекційної лікарні Катерина Яременко.

Минулого тижня на Полтавщині вперше зареєстрували штам коронавірусу "Кракен", говорить епідеміолог Олександр Перцевий.
"Цей вірус являє собою злиття двох штамів «Омікрону». І тому в нього є свої такі особливості: він протікає швидше, в легшій формі, але він є набагато заразнішим. Найбільш небезпечний він для людей похилого віку та з хронічними захворюваннями. Зараз на Полтавщині найвищий показник (по кількості хворих на COVID-19 – ред.) в Україні, але захворюваність йде в стабільному руслі", - каже епідеміолог обласного центру контролю і профілактики хвороб Олександр Перцевий.
За словами інфекціоністки Катерини Яременко, пік захворюваності на COVID-19 цьогоріч був в середині березня – на початку квітня цього року.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: