"Одесо, чекай": для чого на окупованих територіях вивісили пропагандистський білборд напередодні 10 квітня

"Одесо, чекай": для чого на окупованих територіях вивісили пропагандистський білборд напередодні 10 квітня

Ексклюзивно
"Одесо, чекай": для чого на окупованих територіях вивісили пропагандистський білборд напередодні 10 квітня
Бігборд у Донецьку. Фото: пропагандистський ресурс

Напередодні 10 квітня у тимчасово окупованому Росією Донецьку з'явилися білборди із текстом "Одесо, чекай", які присвячені даті звільнення міста від румунських та німецьких окупантів. Який сенс має ця вулична реклама, чи варто боятися таких "погроз" та на кого вони орієнтовані — Суспільне дізнавалося в ефірі "Українського радіо Одеса".

Такі плакати не можна сприймати серйозно, адже це розраховано на внутрішню аудиторію, аби нав’язати думку, що Одеса – російське місто, де чекають “русскій мір”, вважає начальниця об’єднаного координаційного центру Сил оборони Півдня Наталя Гуменюк:

"До подібної діяльності треба ставитися, як до недолугої пропаганди терористичного режиму, який нічим більше, крім анонсованих, але нереальних перемог, не може змотивувати своїх найманців. Ані підняти бойовий дух, ані пояснити свої програші на полі бою".

Такими бігбордами Росія намагається підтримувати бойовий дух, а наративами –компенсувати програші:

"Зараз у них дійсно загострення. Рік вже новий, але історія повторюється. Вони не мають ніяких досягнень, вони і минулого року у цій порі не мали ніяких досягнень. Наближається дата затоплення крейсера “Москва”, тобто всі ці дати будуть нагадувати їм про їхні великі провали".

Що говорять медіаексперти

Аналітикиня Інституту демократії ім. Пилипа Орлика, доцентка кафедра журналістики та соціальних комунікацій ДонНУ Наталія Стеблина вважає, що аудиторія цього посилання – так звані “ДНР” і “ЛНР”, а також внутрішня аудиторія Росії. За її словами, ці інформаційні операції триватимуть:

"Це може бути однією із задач, щоб людей максимально налякати. Ми чудово розуміємо, що російська пропаганда і росіяни сприймають Одесу як частину свого “тіпічного русского міра”. Як вони можуть пояснити зараз своїм громадянам, що вони розпочали “спецоперацію”, вони нібито мали захопити і Одесу, але цього не сталося".

Опублікована інформація направлена на те, щоб дезорієнтувати жителів Одеси та довести їх до нервових станів, переконаний регіональний представник Інституту масової інформації в Одеській області Павло Колотвін:

"Ми можемо одразу зрозуміти, що вона направлена на підвищення емоціональності та напруженості й виклик певних негативних нервових емоцій. Ця інформація публікується таким чином, щоб жителі Одещини перестали почувати себе комфортно".

Що відомо

Під час румунської та німецької окупації Одеси, яка розпочалася під час Другої світової війни та тривала 907 днів, в Одесі загинули щонайменше 35–40 тисяч євреїв, які були розстріляні, спалені живцем та повішені на вулицях міста. Що відомо про вбивство останніх жертв окупаційного режиму дізнавалося Суспільне.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Вибір редакції

На початок