У Кам'янці-Подільському третій день не пускають до храму ревізійну комісію

У Кам'янці-Подільському третій день не пускають до храму ревізійну комісію

У Кам'янці-Подільському третій день не пускають до храму ревізійну комісію
Суспільне Хмельницький

Обрана на зборах громади парафіяльна рада Кам'янець-Подільського собору Олександра Невського та ревізійна комісія третій день не можуть увійти в храм: їх не впускають всередину прихожани єпархії УПЦ (МП). Одна із ініціаторок переходу громади в ПЦУ Алла Чепелюк розповідає: парафіяни не впускають не тільки комісію для інвентаризації майна громади, а й учасників зборів, де вирішувалося питання зміни конфесійної приналежності собору.

Близько двохсот прихожан Кам’янець-Подільського собору Олександра Невського єпархії УПЦ (МП) стоять на вході, співають молитви, обходять собор хресною ходою і не впускають у храм ревізійну комісію новообраної парафіяльної ради описувати майно.

Священник єпархії УПЦ (МП) отець Олексій говорить: "Храм є власністю нашої єпархії. І вони сьогодні порушують права цього собору, тому що це є власність єпархіального управління. Це земля є теж власністю єпархії".

Міський голова Михайло Посітко каже: депутати одностайно ухвалили рішення розірвати 18 договорів про оренду землі та один - про оренду майна: "І з цим рішенням ми звернулися до центральних органів влади із закликом розірвання всіх договорів оренди чи то майна, чи то земельних ділянок державної форми власності. Ми звернулися про підтримку законопроекту, який вже рік зареєстрований у Верховній Раді, і проголосувати його - про заборону московської церкви на території всієї української держави".

Прихожанин храму Ігор Білінський каже: "В кожної людини є вибір, ми не повинні зіштовхуватися лобами, тому що і вони українці, і ми, якось треба це вирішувати за столом".

Інший прихожанин Дмитро Волошин додає: "Це моя віра, мій храм, я буду відстоювати свій храм і свою віру".

Алла Чепелюк, яка за перехід громади в ПЦУ, показує запис прямої трансляції недільного мітингу біля собору російськими пропагандистськими каналами.
Алла Чепелюк, яка за перехід громади в ПЦУ, показує запис прямої трансляції недільного мітингу біля собору російськими пропагандистськими каналами. Суспільне Хмельницький

Мати загиблого на російсько-українській війні 18-річного Миколи Михайловського Любов каже, що її син віддав життя не за проросійських священників: "За що наші діти гинуть? От подивіться, за що? Хіба ми можемо спокійно на це дивитися? Хіба моя дитина лежить в землі, я можу спокійно дивитися, що тут проросійсько налаштований храм, проросійсько налаштовані віряни? Вони ж перші будуть зустрічати агресора і загарбника".

Знімальну групу Суспільне Хмельницький в собор не пропустили. Один із прихожан не на камеру сказав, що в храмі йде служба, і фільмувати її не можна.

Алла Чепелюк, яка за перехід громади в ПЦУ, показує запис прямої трансляції недільного мітингу біля собору російськими пропагандистськими каналами і каже: "Правоохоронним органам варто звернути на це увагу, розібратися, хто саме займався цим".

Близько двохсот прихожан Кам’янець-Подільського собору Олександра Невського єпархії УПЦ (МП) стоять на вході, співають молитви, обходять собор хресною ходою і не впускають у храм ревізійну комісію новообраної парафіяльної ради описувати майно.
Близько двохсот прихожан Кам’янець-Подільського собору Олександра Невського єпархії УПЦ (МП) стоять на вході, співають молитви, обходять собор хресною ходою і не впускають у храм ревізійну комісію новообраної парафіяльної ради описувати майно. Суспільне Хмельницький

Кам’янчанин Ярослав говорить: "Знаєте, хто першим про це написав? Писав Соловйов, російський пропагандист, писав вчора Гіркін. Просив молитися за прихожан цього храму. Ви розумієте? Людина, яка розпочала війну на Донбасі. Не повинна на території країни існувати структура, яка напряму працює з Росією. Тому ми вважаємо, що російській церкві не місце в Україні і, зокрема, і в Кам’янці-Подільському".

Зі слів Алли Чепелюк, після зборів громади митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор написав заяву в поліцію, де зазначив, що відбулася спроба рейдерського захоплення храму, і просить вжити заходів, щоби уникнути протистоянь.

"Відбулася розмова з владикою, ім’я його справжнє Олексій Гаюн, вони відмовились іти на контакт, сказали, що нікуди вони не підуть звідси, це їхня будівля, і все", - каже Алла Чепелюк.

За її словами, парафіяльна рада готує документи на перереєстрацію громади та цього тижня планує завезти їх в Хмельницьку обласну військову адміністрацію.

Читайте також

  • У хмельницькому Свято-Георгіївському храмі лунала українська молитва
  • На Хмельниччині продовжується протистояння між вірянами УПЦ (МП) й ПЦУ
  • У Кам'янці-Подільському під собором Олександра Невського встановили намети
  • У Кам'янці-Подільському на Хмельниччині люди вимагають віддати ключі від собору
  • У Кам'янці-Подільському на Хмельниччині проголосували за перехід храму до ПЦУ
  • Хмельниччина: збори у Кам'янці-Подільському біля собору Олександра Невського

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Вибір редакції

На початок