Іран хоче відновити роботу посольства в Саудівській Аравії

Іран хоче відновити роботу посольства в Саудівській Аравії

ЗМІ
Іран хоче відновити роботу посольства в Саудівській Аравії
. Мекка, Саудівська Аравія. Фото: pixabay

Іран планує відправити цього тижня делегацію до Саудівської Аравії для відновлення роботи посольства в Ер-Ріяді на тлі дипломатичних зусиль Китаю.

Як повідомляє Reuters, про це повідомило іранське напівофіційне інформаційне агентство INSA.

"Іранська технічна делегація відвідає посольство Тегерана в Ер-Ріяді і вживе заходів до відкриття посольства Ірану в Саудівській Аравії", — йдеться у повідомленні.

Оголошення з’явилося за кілька днів після того, як міністри закордонних справ Ірану та Саудівської Аравії зустрілися в Пекіні цього четверга, для першої офіційної зустрічі їхніх вищих дипломатів за понад сім років після того, як Китай виступив посередником у угоді про відновлення відносин між державами, зауважує Reuters.

8 квітня Міністерство закордонних справ Саудівської Аравії заявило, що офіційні особи відвідали Іран, щоб обговорити процедури відкриття дипломатичних місій Ер-Ріяда в Ісламській Республіці.

"Саудівська делегація сьогодні вранці відвідала посольство Саудівської Аравії в Тегерані", — додали в INSA.

Між Саудівською Аравією та Іраном протягом багатьох років триває протистояння, обумовлене боротьбою за вплив у регіоні. Відносини між державами ускладнюються через релігійні питання — Саудівська Аравія звинувачує Іран у підтримці опозиції шиїтів, Тегеран у відповідь дорікає Ер-Ріяду в порушенні прав шиїтської меншини. Також суперечку викликає проблема з хаджем іранських вірян у Мекку і Медіну, що належать Саудівській Аравії.

Двосторонні відносини між країнами двічі розривалися за ініціативою Саудівської Аравії — у 1988 та 2016 роках.

Читайте також

Обстріл Запоріжжя, повернення депортованих дітей, сотні БТР від Польщі, бої на Донеччині. 410 день війни. Онлайн

На початок