Зеленський може вирушити в Німеччину для вручення премії Карла Великого — Bild

Зеленський може вирушити в Німеччину для вручення премії Карла Великого — Bild

ЗМІ
Зеленський може вирушити в Німеччину для вручення премії Карла Великого — Bild
. Президент України Володимир Зеленський у Варшаві, 5 квітня 2023 рік. Фото: Associated Press

Президент Володимир Зеленський може поїхати у Німеччину в травні цього року для вручення премії Карла Великого за внесок у справу об’єднання Європи.

Про це повідомляє Bild із посиланням на власні джерела.

"Володимир Зеленський, демократично обраний президент України, вже рік, місяць та 16 днів є верховним головнокомандувачем на війні. Його люди хоробро захищаються від російської армії розпалювача війни Володимира Путіна. За цей героїзм український народ та його президент цього року будуть нагороджені премією Карла Великого. У поясненні сказано: українці захищають не лише свою країну, але і Європу та європейські цінності", — йдеться у повідомленні.

За даними видання, очікується, що на цьогорічному врученні премії Карла Великого виступить канцлер ФРН Олаф Шольц із хвалебною промовою на адресу Зеленського. Планується, що український президент особисто приїде в Аахен для отримання премії, що стане його першим візитом до Німеччини з початку війни.

"Проте запланований літній наступ українців може означати, що Зеленський не виїжджатиме з країни та виступить за допомогою відеозв'язку", — зауважують журналісти.

Премія Карла Великого має стати великим символом дружби між Німеччиною та Україною, зазначає Bild. Вона мала б бути вручена у День Вознесіння (18 травня), однак оскільки Шольц прямує на саміт G7 до Японії, церемонія нагородження буде перенесена на вихідні.

Читайте також

Обстріл Запоріжжя, повернення депортованих дітей, сотні БТР від Польщі, бої на Донеччині. 410 день війни. Онлайн

На початок