Моя Конституція. Українські музиканти пропонують свої статті до Основного закону

Моя Конституція. Українські музиканти пропонують свої статті до Основного закону

Моя Конституція. Українські музиканти пропонують свої статті до Основного закону УНІАН, Facebook

28 червня вся країна відзначає День Конституції. Напередодні цього свята, наші колеги з Радіо Промінь у проєкті “Моя Конституція” запропонували музикантам та митцям подумати, яку статтю вони б воліли додати до Основного закону України.

Окрім бажання уникнути зайвого пафосу під час урочистого святкування, День Конституції – це нагода поміркувати, за якими правилами ми живемо, що є цінним і якою має бути наша країна.

Читайте також: "Як приймали Конституцію України. Тисячолітня хроніка подій"

Олександр Положинський

Нещодавно я переглядав Конституцію України та зрозумів, що більшість її статей, на жаль, не виконуються. Однак, якби я був упорядником нової Конституції, я б запропонував статтю, згідно з якою основними принципами існування держави України є справедливість та відповідальність для всіх і кожного.

Якщо немає справедливості, то громадянам дуже важко зрозуміти, навіщо їм взагалі потрібна така держава. Якщо немає відповідальності за свої дії, вчинки чи слова, або навпаки ─ за відсутність дій, або за мовчання. Отож, якщо немає відповідальності, це може привести просто до краху держави. Якщо говорити про якісь фантастичні проєкти, то можна сказати так, що не завадило б мати в Конституції статтю про обов’язок кожного громадянина України бути щасливим.

Сергій Мартинюк, гурт Фіолет

Сергій Мартинюк/FacebookСергій Мартинюк/Facebook

Сергій Мартинюк/Facebook

Якби я в якийсь момент долучився до розробки української Конституції, то зробив би усе можливе, аби музиканти в Україні займалися тільки тим, чим вони хочуть займатися – музикою. А якщо серйозно, то б я хотів, щоб українська Конституція передбачила неможливість балотуватися ще раз у Верховну раду тим депутатам, які виконали менше ніж 90% своїх передвиборчих обіцянок – і також передбачив з їх сторони компенсацію для українців. Мільйонів так 20-30, а то й більше. 

Марія Бурмака, співачка

Я пам'ятаю ту ніч на 28 червня 1996 року, коли вона була прийнята. Я пам'ятаю сльози Михайла Сироти й радість В'ячеслава Чорновола. Я пам'ятаю, як раділа вся Україна. Я тоді працювала на каналі "СТБ" і пам'ятаю радість і піднесення в нашому ньюзрумі. Прочитавши всі статті нашої конституції, я зрозуміла, що вона мені подобається, вона мене влаштовує. Аби лиш ця конституція не порушувалась і не було намагань постійно її змінити. Бо найголовніше що? Людина в центрі уваги, закон про мову, територіальна цілісність, розмежування гілок влади.

Для мене це свято. Це свято Конституції моєї рідної країни, свято моєї держави. Я вас вітаю з Днем Конституції!

Іванка Червінська, співачка

Моя власна Конституція, скоріше за все, була би пов’язана з любов’ю до ближнього та природи – нам потрібно дбати про навколишнє середовище, садити дерева та сортувати сміття. Мені подобається наша Конституція, втім напевно треба було вписати до неї обов’язок кожного громадянина України знати історію – свою, свого роду і свого покоління до сьомого коліна. Ходити на концерти, ходити на вистави, читати книги й тим самим розвиватися внутрішньо і духовно. Я думаю, це точно буде сприяти тому, щоб в нашій країні все процвітало і було прекрасним.

Ілля Резніков, гурт Letay

В Конституції України є все, що необхідно для сучасної держави. Залишилася дрібничка – шанувати її та виконувати всім – від верхньої гілки влади до звичайної людини. Як і будь-яка інша людина, я живу за зовнішніми та внутрішніми правилами. Зовнішні правила дає суспільство. Вони дозволяють людям не кривдити один одного, дозволяють жити поруч. Внутрішні правила дозволяють бути чесним перед собою. Вони є в серці. Тож вітаю всіх із Днем Конституції України – і бажаю не тільки святкувати її раз на рік, але й знати свої права та обов'язки.

Саша Кольцова, гурт “Крихітка”

Саша Кольцова/FacebookСаша Кольцова/Facebook

Саша Кольцова/Facebook

Якби у мене була можливість щось додати в нашу Конституцію, я би додала слова "серйозно", "точно". Наприклад, чоловіки та жінки "реально" рівні у своїх правах, або кожен "серйозно" має право на відпочинок, або Україна – це унітарна держава і вона незалежна "серйозно", без всяких РФ, УРСР чи що ви там собі надумали. Або додала б рівність людей, які ще не визначилися чи вже визначилися зі своєю сексуальною орієнтацією. Ніяких переваг не може бути ні у раси, ні у національності, в тому числі, якщо ви гетеросексуальні – це не робить вас кращим ніж інші люди. Всі рівні, серйозно!

Рейв-бенд ЦеШо

ЦеШо, фото з власного архіву гуртуФото з власного архіву гурту

ЦеШо, фото з власного архіву гурту

Найперше, ми перетворили б Верховну раду на клуб для рейвів. Проте вважаємо, що рейви негативно впливають на суспільство, тож на державному рівні їх потрібно заборонити. Але звісно, заборони – це погано і треба будувати вільне демократичне суспільство. І для того, щоб жити добре, варто скасувати театри й концерти, всіх митців змусити розвивати аграрну галузь. Заклади культури перетворити на ферми. Усі гумористичні шоу ми б відправили на гастролі в Антарктиду. А Авакова зробили б моряком дальнього плавання – дуже дальнього плавання. А ще ми вітаємо всіх з Днем Конституції України та бажаємо вам хоч раз відкрити цю Конституцію України та подивитися, що там взагалі написано.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше