Прикарпатська прокуратура відкрила провадження через масову рубку лісів

Прикарпатська прокуратура відкрила провадження через масову рубку лісів

Прикарпатська прокуратура відкрила провадження через масову рубку лісів
Суспільне Карпати

Кримінальне провадження через масову вирубку лісу, що могла призвести до цьогорічних червневих повеней, вчора розпочала обласна прокуратура. Про це кореспондентам Суспільного розповів заступник обласного прокурора Олег Сепик.

За його словами, 94 кримінальні провадження, з них 36 обвинувальних актів скеровано до суду за фактами порушень у сфері охорони природних ресурсів за п’ять місяців 2020 року. Загальна сума збитків - більше п’яти млн грн.

Євген Тавенок минулоріч боровся із незаконною вирубкою лісу на Косівщині. П’ятого вересня 2019-го року знімальній групі Суспільного Карпати він показував місця, де були ознаки нелегальної вирубки. Під час цієї інспекції у нього загорівся будинок. Чоловік пов’язує це із своєю діяльністю. Каже, що від того часу рубати дерева у його регіоні не припинили. А за останні два тижні бачив, як через це вода нищить все на своєму шляху.

"Я бачу, як воно пливе, несеться, вимиває, розмиває. Там, де затримується вода, воно поглинається деревами. І не обов’язково суцільна рубка, а як вибіркова – просто вирубуються ліси. Мінус водопоглинанню ґрунтів. Люди не думають, як це зупинити, що не треба це робити, а думають, як купити якийсь мобільний телефон сучасний чи гарну машину", – розповідає Євген Тавенок.

Двотижневі червневі дощі на Прикарпатті підтопили міста і села в усіх районах області. Внаслідок повені загинуло троє людей, підтоплені тисячі будинків, зруйновані мости, дороги та берегоукріплення. Кілька сіл залишилося відрізаними від транспортного сполучення, тому продукти і воду їм доставляють рятувальники на човнах та гелікоптерах. Обласна прокуратура встановлює збитки та обсяги нелегально зрубаної деревини, що могло призвести до підтоплень.

Заступник прокурора Івано-Франківської області Олег Сепик говорить: "У ході даного кримінального провадження будуть вивчатися матеріали всіх дозвільних документів на порубку лісів, які надавалися контролюючими органами на певний період часу. Також буде надана правова оцінка службовим особам лісових господарств, інших контролюючих органів , в тому числі і суб’єктів економічної діяльності, що здійснювали безпосередньо заготівлю лісопродукції та її вивезення, тому що є багато питань з трилювання, порядку вивезення, а такими способами також завдається значна шкода рослинному світу".

Завідувач кафедри кримінального права та кримінології національного університету "Одеська юридична академія" Віталій Юрчишин каже, що не пригадує, щоб після повені притягували до кримінальної відповідальності тих, хто незаконно вирубував ліс.

"З одного боку, Україна є найбільшим експортером незаконного лісу в країни Євросоюзу. Ми вже випередили Латинську Америку. З іншої сторони, воно непогано, що порушено, але в нас так завжди чомусь стається, що порушують кримінальні провадження тоді, коли вже щось відбулося – то будинок підірвався, то тепер стихійне лихо. Ще раз наголошую, цим потрібно займатися постійно, бо саме на прокуратуру покладене завдання вести боротьбу зі злочинністю. В даному випадку – з незаконною вирубкою лісу", – каже Віталій Юрчишин.

Авторка: Ірина Андріїв

Вибір редакції

На початок