Гуманітарну допомогу привезли до села Чорноморської громади, що на Миколаївщині

Гуманітарну допомогу привезли до села Чорноморської громади, що на Миколаївщині

Гуманітарну допомогу привезли до села Чорноморської громади, що на Миколаївщині
Волонтер Дмитро Шворень видає людям гуманітарну допомогу. Миколаївщина, квітень 2023 року. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Засоби гігієни, ліки, одяг, взуття, дитячі товари та 110 наборів від продовольчої програми ООН шостого квітня привезли волонтери в село Рівне, що на Очаківщині. Це вже п’ятий візит до сіл Чорноморської громади.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла керівниця Миколаївського волонтерського штабу громадської організації "SaveФОП" Еліна Кошелєва.

За словами Кошелєвої щодо обсягу допомоги попередньо домовлялася зі старостою села Рівне. У населеному пункті проживають 760 людей, з них близько 500 — внутрішньо переміщені особи. Продовольчі набори видавали за попередніми списками.

"Ми привезли допомогу на декілька категорій: це інваліди, багатодітні, ВПО, сім’ї військових, матері-одиначки, хворі, старенькі, немічні. Для таких привезли 110 коробок, роздали. А вже зі старостою зв’язалися: скільки памперсів дитячих, дорослих, пелюшок, дитячого одягу", — розповіла Еліна Кошелєва.

Гуманітарну допомогу привезли до села Чорноморської громади, що на Миколаївщині
Еліна Кошелєва видає людям ліки. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Збирають допомогу, говорить волонтерка, за участі багатьох громадських організацій та підприємців, не лише миколаївських.

"Війна внесла корективи у нашу діяльність. Ми тепер перекваліфікувалися у волонтерів. Миколаївські підприємці дуже багато дають свого нового товару. Також зі Львова, з Києва надсилали нам, з Нового Бугу — з багатьох міст. І навіть з-за кордону", — сказала Еліна Кошелєва.

Волонтер Дмитро Шворень говорить, що у селах поблизу лінії зіткнення люди найбільше потребують, крім їжі, будівельних матеріалів для відновлення житла. Там, де не було обстрілів, просять привезти засоби гігієни та ліки.

"Херсон, херсонські напрямки — там усі ці села, де окупація була, де була лінія зіткнення. У нас тут теж їздимо, де про людей, кажуть, трошки забували. Десь забували, десь не забували, але їздимо, допомагаємо, чим можемо", — каже волонтер Дмитро Шворень.

Переселенка з Очакова Олена говорить, що виїхала до цього села з мамою і татом два місяці тому. Після того, як їхній будинок потрапив під обстріл.

Гуманітарну допомогу привезли до села Чорноморської громади, що на Миколаївщині
Переселенка з Очакова Олена. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Олена разом з іншими переселенцями та жителями Рівного прийшла по допомогу.

"Ми — з Очакова переселенці. І з роботою важко, у дідуся пенсія є, але не вистачає. Привозять, допомагають весь час. От якби не допомога, не знаю, дуже складно було б. А так, дякуючи таким людям, які нам допомагають, ми справляємося", — розповіла Олена.

Наступна поїздка, каже керівниця волонтерського штабу, запланована на восьме квітня до Березнегуватого.

Читайте також

Компенсація за пошкоджене майно. Що необхідно знати миколаївцям

У Миколаєві команда "Добробату" допомогла відновити будинок своєму волонтеру

Оподаткування доходів військовослужбовців: у Миколаєві розповіли про зміни в новій редакції Закону

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

Вибір редакції

На початок