МВФ прогнозує зростання світового ВВП не більше 3%

МВФ прогнозує зростання світового ВВП не більше 3%

МВФ прогнозує зростання світового ВВП не більше 3%
Штаб-квартира МВФ у Вашингтоні, округ Колумбія, 26 липня 2022 року. (Фото: ОЛІВ'Є ДУЛЬЄРІ / Getty Images)

Міжнародний валютний фонд передбачає "слабке зростання" глобальної економіки в умовах продовження війни в Україні. Зростання світового ВВП цього року не перевищить 3%. Про це заявила директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва.

"Після сильного відновлення у 2021 році настав серйозний шок від війни Росії в Україні та її широкомасштабних наслідків — світове зростання у 2022 році впало майже вдвічі, з 6,1 до 3,4%", — сказала вона.

За словами директорки МВФ, уповільнення продовжилось і цього року.

"Попри напрочуд стійкі ринки праці, а також високий споживчий попит, попри відновлення в Китаї, ми очікуємо, що світова економіка цього року зросте менше ніж на 3%", — сказала вона.

За словами, Георгієвої зростання економіки залишається слабким за історичним порівнянням — як у найближчій, так і в середньостроковій перспективі.

Глава МВФ пояснила, що в 2023 році очікується "імпульс" від економік, що розвиваються.

"Особливо яскравою плямою є Азія. Очікується, що у 2023 році на Індію та Китай припадатиме половина світового зростання. Економічна активність сповільнюється в США та єврозоні, де відсоткові ставки зберігають свій тиск на попит. Прогнозується, що у близько 90% країн з розвиненою економікою уповільняться темпи зростання", — зазначила вона.

Докладніші цифри будуть оприлюднені в Огляді світової економіки наступного тижня, коли розпочнуться весняні збори МВФ і Світового банку.

Що відомо про нову програму МВФ для України

31 березня виконавча рада МВФ схвалила чотирирічну програму розширеного фінансування за механізмом розширеного фінансування (EFF) в розмірі 15,6 мільярда доларів для України. Кошти від МВФ допоможуть Уряду профінансувати всі критичні видатки та зберегти макрофінансову стабільність.

Рішення Виконавчої ради дозволяє негайно виділити близько 2,7 млрд доларів. Загалом цього року Україна може отримати від МВФ три транші на загальну суму 4,5 млрд дол.

Як зазначає Reuters, позика є найбільшою для України з моменту повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року та першим великим пакетом, схваленим МВФ для країни, яка перебуває в активному конфлікті.

3 квітня Україна отримала перший транш кредиту від Міжнародного валютного фонду (МВФ) у межах нової програми розширеного фінансування

Раніше Георгієва заявила, що Україні цього року потрібно від 40 до 48 млрд доларів фінансування, щоб її економіка функціонувала.

Читайте також

"Криза за кризою": МВФ оприлюднив річний звіт діяльності

Вибір редакції

На початок