В Україні запрацював мобільний додаток "Reunite Ukraine" для пошуку дітей

В Україні запрацював мобільний додаток "Reunite Ukraine" для пошуку дітей

Олександр Фацевич
Олександр Фацевич, заступник голови Національної поліції України. Фото: Медіацентр

В Україні запрацював додаток для пошуку дітей "Reunite Ukraine", який створено у межах комплексної системи пошуку. Про це на пресконференції повідомив заступник голови Національної поліції Олександр Фацевич.

Він зазначив, що основною функцією мобільного додатку "Reunite Ukraine" є пошук дітей, які зникли безвісти, а також возз’єднання членів сімей, які були внутрішньо переміщені, виїхали за межі України або були незаконно депортовані до Росії, Білорусі чи тимчасово окупованої АР Крим.

"Це – один з інструментів пошуку дітей та возз'єднання їх із сім’ями. Якщо завдяки таким інструментам ми знайдемо навіть одну дитину або возз'єднаємо навіть одну родину – це вже буде маленькою перемогою. І з кожним кроком ми зможемо повернути всіх українських дітей додому. Це й можливість для нас безпечно отримати від небайдужих людей інформацію про дітей, які знаходяться на території держави-агресора та Білорусі", – наголосив Олександр Фацевич.

Фацевич пояснив принцип роботи сервісу. Після його завантаження через AppStore або Google Play (безкоштовно) потрібно створити профіль, додавши інформацію про себе та людину, яка розшукується. З іншого боку сама дитина або особа, яка представляє її інтереси, також має створити профіль з метою пошуку родичів.

Чим більше інформації завантажується в профілі, тим ефективнішим буде пошук, додає Фацевич і підкреслює, що для захисту персональних даних система використовує багаторівневу перевірку особи, яка здійснює відповідні запити, у тому числі сканування документів, що посвідчують особу.

Він розповів, що система порівнює дані й у разі збігу інформації поліцейські здійснюють їх перевірку. Після цього особи, дані яких збігаються і перевірені поліцією, отримують сповіщення та дають згоду на обмін повідомленнями.

Олександр Фацевич зазначив, що від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, до поліції надійшло понад 11 тисяч заяв та повідомлень про зникнення дітей. 381 дитина не знайдена.

"За даними Національного інформаційного бюро, з України депортовано понад 19,5 тисяч дітей. За даними з відкритих джерел, понад 740 тисяч дітей, яких РФ начебто евакуювала. За даними різних міжнародних організацій, понад 2 мільйони дітей були змушені переміститися до інших країн та близько 3 мільйонів дітей були внутрішньо переміщені", — сказав Фацевич.

Читайте також

Додому повернули вихованця Олешківського будинку-інтернату Херсонської області, якого депортували до РФ

Львова-Бєлова розповіла, як спецслужби РФ не пустили додому українську дитину — Лубінець

Оздоровлення дітей чи депортація: куди росіяни вивозять школярів з Херсонщини

У ЮНІСЕФ назвали кількість загиблих дітей під час війни в Україні

Вибір редакції

На початок