Перейти до основного змісту
У Міноборони розповіли про рішення щодо Бахмута

У Міноборони розповіли про рішення щодо Бахмута

Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр
. Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр. Фото: УНІАН

Бойові дії в Бахмуті супроводжуються аналізом ситуації та розрахунків ймовірного розвитку ситуації. Про це повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

"Трохи привідкрию завісу – що стоїть за словами "в Бахмуті тривають бої" і як приймаються оперативні рішення. Звісно, тільки те, що дозволили військові. Бойові дії супроводжуються серйозною аналітичною роботою великої кількості людей", – написала Маляр у Telegram.

За її словами, рішення ухвалюються на основі аналізу та розрахунків, зокрема:

  • оперативна ситуація на місці моніториться цілодобово
  • штаби "безперервно аналізують дії противника та динаміку зміни ситуації за багатьма критеріями"
  • командування оцінює ймовірні дії загрози й дії російських військ на основі отриманих даних

Бахмутський напрямок перебуває в зоні відповідальності Оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця", яке безперервно отримує оперативні дані та аналітику, додала Ганна Маляр.

"Командування на основі аналізу зміни ситуації, прогнозів дій армії РФ та оцінки наших можливостей приймає оперативні рішення та формує задачі підрозділам. Тобто, коли ви чуєте у зведеннях слова "ситуація під контролем" – то це так і є", — запевнила Маляр.

Що відомо про ситуацію у Бахмуті

Бої за Бахмут тривають з літа 2022 року. Російська армія після відводу Сил оборони від Соледара в кінці січня 2023 року зосередилась на штурмах міста, яке стало політичною ціллю для росіян, переконані в українському військовому командуванні. РФ намагається продемонструвати захоплення відносно великого міста (у Бахмуті до війни проживали приблизно 70 тис. людей), адже останні співмірні "досягнення" були в червні 2022 року (захоплення Сєвєродонецька, а згодом Лисичанська).

Обороною Бахмута керують троє генералів української армії Сирський, Тарнавський та Гнатов, також там воюють досвідчені командири бригад полковники Павло Паліса та Олександр Півненко.

Шляхів евакуації з Бахмута лишилося мало, всі — небезпечні: російські військові прицільно обстрілюють евакуаційні машини з дітьми, розповіла очільниця Мінреінтеграції Ірина Верещук. За даними на 17 березня, у місті лишається 33 дитини. Немає електрики, опалення, водопостачання, зв'язок — поганий.

В ніч на 3 квітня керівник терористичного угруповання "Вагнер" Пригожин заявив про нібито взяття Бахмута. Інфрамацію спростував заступник міського голови Марченко, він повідомив, що бої тривають у центрі Бахмута, ситуація важка, але Сили оборони її контролюють. Очільник ОП Єрмак заявив, що російські заяви — це фейк.

Командувач Сухопутних військ ЗСУ, генерал Сирський сказав, що на Бахмутському напрямку російські війська слабшають та намагаються прикрити власні провали неправдивою інформацією про начебто захоплення Бахмута.

В американському Інституті вивчення війни (ISW) повідомили, що бойовики ПВК "Вагнер" могли просунутися далі в центрі Бахмута.

5 квітня під час візиту до Польщі президент України Володимир Зеленський на брифінгу заявив, що "найскладніша ситуація на фронті — у Бахмуті, і якщо там стане ще "гарячіше" і буде загроза втратити українських військових, то будуть прийняті "відповідні правильні рішення".

Читайте також

Україна чітко сигналізує, що її війська не оточені у Бахмуті і мають можливість за необхідності відступити — ISW

Знищені військові та техніка армії РФ. Як проходили бої на Лимано-Куп’янському та Бахмутському напрямку минулої доби

Якщо будуть ще "гарячіші" події у Бахмуті, то будуть прийняті "правильні рішення" — Зеленський

Шість груп намагалися прорватися у промзону. Прикордонники у Бахмуті вбили та поранили майже 70 вагнерівців

Топ дня

Вибір редакції

На початок