Аналізуючи ситуацію на фронті на війні в Україні, в американському Інституті вивчення війни (ISW) повідомили, що бойовики ПВК "Вагнер" могли просунутися далі в центрі Бахмута. За даними аналітиків, у ніч проти 2 квітня “вагнерівці”, вочевидь, захопили будівлю Бахмутської міськдержадміністрації.
“Фінансист ПВК "Вагнер" Євген Пригожин підняв російський прапор з написом у пам'ять про вбитого блогера Максима Фоміна навпроти будівлі Бахмутської міської адміністрації в ніч на 2 квітня і заявив, що "Вагнер" "законно контролює" Бахмут, хоча українські війська залишаються в західній частині міста”, — йдеться в аналітичному звіті.
Російські війська продовжили просування вперед 3 квітня, відзначили в ISW. 3 квітня були опубліковані кадри з безпілотника, на яких видно "вагнерівців" і російські прапори над уламками зруйнованої будівлі адміністрації. Кілька російських провоєнних блогерів також поширили зображення бійця ПВК "Вагнер", який начебто стоїть перед будівлею Бахмутської міської адміністрації перед її руйнуванням.
“Група “Вагнера”, ймовірно, продовжить спроби закріпити контроль над центральною частиною Бахмута і спробує просунутися на захід через щільні міські квартали в напрямку Хромового”, — наголошують аналітики.
Інші ключові висновки ISW щодо війни в Україні
- Російська влада звинувачує українські державні структури та російського опозиціонера Олексія Навального у вбивстві російського провоєнного блогера Максима Фоміна (також відомого як Владлен Татарський).
- Офіційна реакція Росії на смерть Фоміна не змогла створити єдиного наративу в інформаційному просторі і призвела до розрізнених відповідей відомих провоєнних діячів.
- За наявною інформацією, російські спецслужби продовжують конфісковувати паспорти високопосадовців та керівників державних компаній, намагаючись обмежити виїзд з Росії.
- Російські війська провели обмежені наземні атаки вздовж лінії Сватове-Кремінна.
- Російські джерела повідомили 3 квітня, що підрозділи Повітряно-десантних військ Росії вперше отримали термобаричні артилерійські системи ТОС-1А.
- Російські війська продовжили наземні атаки в Бахмуті, Авдіївці, Донецьку та на заході Донецької області, а також навколо них.
- Російські офіційні особи, ймовірно, продовжують бути стурбованими потенційною загрозою Криму з боку України на тлі продовження фортифікаційних та логістичних заходів.
- Президент Росії Володимир Путін підписав указ про створення державного фонду підтримки військовослужбовців, які беруть участь у війні в Україні, та їхніх сімей.
- Ймовірно, українські партизани використали саморобний вибуховий пристрій для нападу на колишнього російського окупаційного чиновника в Мелітополі Запорізької області.
Що відомо про ситуацію в Бахмуті
Сили оборони відбили за минулу добу понад 20 атак армії РФ на Бахмутському напрямку, повідомив Генштаб.
В ніч на 3 квітня керівник терористичного угруповання "Вагнер" Пригожин заявив про нібито взяття Бахмута. Інфрамацію спростував заступник міського голови Марченко, він повідомив, що бої тривають у центрі Бахмута, ситуація важка, але Сили оборони її контролюють. Очільник ОП Єрмак заявив, що російські заяви — це фейк.
Командувач Сухопутних військ ЗСУ, генерал Сирський сказав, що на Бахмутському напрямку російські війська слабшають та намагаються прикрити власні провали неправдивою інформацією про начебто захоплення Бахмута.
Шляхів евакуації з Бахмута лишилося мало, всі — небезпечні: російські військові прицільно обстрілюють евакуаційні машини з дітьми, розповіла очільниця Мінреінтеграції Ірина Верещук. За даними на 17 березня, у місті лишається 33 дитини. Немає електрики, опалення, водопостачання, зв'язок — поганий.
Бої за Бахмут тривають з літа 2022 року. Російська армія після відводу Сил оборони від Соледара в кінці січня 2023 року зосередилась на штурмах міста, яке стало політичною ціллю для росіян, переконані в українському військовому командуванні. РФ намагається продемонструвати захоплення відносно великого міста (у Бахмуті до війни проживали приблизно 70 тис. людей), адже останні співмірні "досягнення" були в червні 2022 року (захоплення Сєвєродонецька, а згодом Лисичанська).
Обороною Бахмута керують троє генералів української армії Сирський, Тарнавський та Гнатов, також там воюють досвідчені командири бригад полковники Павло Паліса та Олександр Півненко.
Читайте також
Бої за Бахмут, Нідерланди виділили новий пакет допомоги, РФ обстріляла Авдіївку. 405 день війни. Онлайн
Повітряні Сили: вночі знищили 14 "Шахедів"
Генштаб ЗСУ: найзапекліші бої тривають за Бахмут, Авдіївку та Мар’їнку