Комунальники Рівного збирають на утилізацію вживані шини. Що варто знати

Комунальники Рівного збирають на утилізацію вживані шини. Що варто знати

Комунальники Рівного збирають на утилізацію вживані шини. Що варто знати
Фото: Суспільне Рівне

Автотранспортне підприємство КАТП 1728 у Рівному розпочало збір вживаних шин для їх подальшої утилізації. Гуму, яка відпрацювала свій ресурс, водії можуть здати на території підприємства або звернутися у транспортний відділ, щоб її забрали працівники.

У Рівному багато вживаних шин викидають на сміттєві майданчики, розповідає керівник КАТП 1728 Сергій Марчук:

"Можливо, частина людей думає, що ці шини можливо захоронити на полігоні. Але їх потрібно утилізовувати. Не всі про це знають і викидають їх як просте сміття. На цей рік ми уклали договір з Департаментом інфраструктури і благоустрою на утилізацію цих шин на 99 тисяч гривень".

Відпрацьовану гуму планують відправити до Києва, де її утилізують відповідно до санітарних вимог. Сергій Марчук каже, зараз на території підприємства уже зібрали достатню кількість шин, аби відправити на перероблювання першу фуру.

"Ми уклали договір з підприємством, яке перероблює автомобільну гуму на гумову крихту, яка використовується надалі для спортивних майданчиків, велодоріжок тощо. У нас на території підприємства можна приїхати і здати шини, а також ми можемо самостійно приїхати забрати. Там додаткова плата за доставку, залежно від кількості шин. До нас уже звертались підприємства, які хочуть, щоб ми приїхали, забрали", — каже Сергій Марчук.

Працівник одного із шиномонтажних підприємств у Рівному Олександр Суспільному розповів: утилізацією вживаної гуми не займались і не знають, як це правильно робити:

"Забирають клієнти назад свої колеса. Раніше збирали, а зараз клієнтам віддаємо назад. Це добре, що КАТП буде займатися. По місту колеса не будуть розкидані, буде чисте місто".

Начальник міського департаменту інфраструктури і благоустрою Руслан Гудима телефоном Суспільному пояснив, що частина грошей, виділених з міського бюджету, піде на прибирання вживаної гуми з місць, де раніше були блокпости:

"Коли відповідно до розпорядження військової адміністрації, було вирішено, які блокпости залишаються, а які потрібно демонтувати, утворилися великі залишки відпрацьованих шин. Задля того, щоб привести місто в охайний стан, шини потрібно прибрати, утилізувати, а дана послуга є платною — утилізація шин".

Читайте також

  • На Рівненщині затримали чоловіка за вбивство вагітної дружини
  • "Порушень немає" — представник забудовників прокоментував будівництво біля пам'ятки національного значення у Рівному
  • Обстеження атракціонів і ремонт пошкодженого за зиму: у парку Шевченка в Рівному готуються до сезону
  • У Рівному 7 квітня організовують безкоштовний профогляд. Коли і де

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Вибір редакції

На початок