У Фінляндії уряд Марін пішов у відставку

У Фінляндії уряд Марін пішов у відставку

У Фінляндії уряд Марін пішов у відставку
Санна Марін. Фото: Офіс президента

У Фінляндії у четвер, 6 квітня, прем’єр-міністерка Санна Марін після поразки на парламентських виборах подала президенту Саулі Нііністьо заяву про відставку свого уряду. Про це повідомляє Yle, що вела трансляцію  з офіційній резиденції президента в Мянтюніємі.

“Пане президенте, я прошу вас звільнити мене та інших членів Державної ради від обов'язків”, — звернулася Марін до президента Фінляндії.

Нііністьо прийняв прохання про відставку уряду. Він також подякував Марін за співпрацю у важкі для країни роки.

“Я приймаю вашу відставку і сподіваюся, що Держрада продовжить роботу як виконавчий кабінет міністрів до призначення нового уряду”, — сказав Нііністьо.

Голова Національної коаліційної партії Петтері Орпо, яка перемогла на виборах, вивчатиме питання щодо формування нового уряду наступного тижня. Кабінет міністрів, який виконує обов'язки уряду, призначається для того, щоб країна не залишалася без керівництва. Кабінет Марін займатиметься повсякденною урядовою роботою, але не ухвалюватиме важливих політичних рішень, відзначають журналісти.

Напередодні Марін оголосила, що восени залишить посаду голови Соціал-демократичної партії і буде рядовим депутатом парламенту.

Марін стала прем'єр-міністеркою і лідеркою партії 2019 року.

Що відомо про парламентські вибори у Фінляндії

У Фінляндії на парламентських виборах у неділю, 2 квітня, найбільше голосів здобули дві праві опозиційні сили.

Національна коаліційна партія Петтері Орпо отримала 20,8% голосів виборців. Таким чином  йдеться про 48 мандатів цієї політсили у 200-місцевому парламенті Фінляндії. Це на 10 манадатів більше, ніж на попередніх виборах.

На другому місці — партія “Справжні фіни”. Вона отримала 20,1% голосів виборців та 46 місць у парламенті. Це на 7 манадатів більше, ніж раніше.

За Соціал-демократичну партію Марін проголосували 19,9% виборців. Представники цієї політсили отримали 43 місця у парламенті, що на 3 мандати більше, ніж раніше. Вони єдині з представників нинішньої правлячої лівоцентристської коаліції з п'яти партій коаліції не втратили своїх місць у парламенті.

Читайте також

Фінляндія офіційно стала членом НАТО

У Фінляндії на парламентських виборах перемогу здобули праві опозиційні сили, прем'єрка визнала поразку

Вибір редакції

На початок