ЗНО під час карантину: на Полтавщині склали тестування з математики

ЗНО під час карантину: на Полтавщині склали тестування з математики

ЗНО під час карантину: на Полтавщині склали тестування з математики Суспільне Полтава

За старими правилами та в нових умовах. Цьогоріч зовнішнє незалежне оцінювання на Полтавщині, як і в Україні, відбулося з урахуванням карантинних обмежень. Учасникам тестування на вході видавали захисні маски та міряли температуру. Крім ручки та пляшки води, абітурієнтам дозволили взяти із собою ще й антисептик, каже відповідальна за проведення ЗНО на Полтавщині Наталія Барболіна.

Самостійно та із репетитором протягом року до зовнішнього незалежного оцінювання з математики готувалася Євгенія Деркач. Займалася двічі на тиждень. Загалом на уроки з репетитором за цей час витратила більше шести тисяч гривень.

"Ми майже місяць займалися онлайн. Онлайн трохи важче, ніж вживу, коли ти спілкуєшся, і він тобі усе пояснює. Коли так пояснював, тобі легше зорієнтуватися у прикладах. Математика – це усе ж таки формули", − розповідає учасниця тестування Євгенія Деркач.

Учасники ЗНО, що зібралися біля Педагогічного університету для складання тестування з математикиСуспільне Полтава

Учасники ЗНО, що зібралися біля Педагогічного університету для складання тестування з математики

Не менше 140 балів на ЗНО хоче набрати Ірина Покидько.

"Я математику взяла як запасний предмет. Хочеться, звичайно, вступити на бюджет, але як буде. Ціни у нашійкраїні такі. На бюджеті – безкоштовно, а на контракті зараз високі ціни, і не всі можуть оплатити. Шпаргалок немає. Я боюся, мабуть, більше, щоб знайшли. Сьогодні (25 червня – ред.) вже ні. Учора (24 червня – ред.) дуже переживала. А сьогодні (25 червня – ред.) я видихнула – і вже спокійна", − розповідає учасниця тестування Ірина Покидько.

Хоче навчатися на юриста Руслан Асіпцов. До тестування каже не готувався, але бажає мати не менше 150 балів.

"Книжку відкрили, подивилися, закрили, і все. Тепер молимося і п'ємо свячену воду. Тато сказав, що якщо не здам, то все, можу додому не приходити", − розповідає учасник тестування Руслан Асіпцов.

Учасники ЗНО перед входом до пункту тестування дотримуються соціальної дистанціїСуспільне Полтава

Учасники ЗНО перед входом до пункту тестування дотримуються соціальної дистанції

Складати ЗНО з математики ці учасники мають у Полтавському педуніверситеті. Перед пунктом тестування – частина абітурієнтів без масок і не дотримуються дистанції. Перед тим, як зайти в середину, вишиковуються у чергу. Тут на сходах біля входу позначки, де кожен має стояти, щоб не було скупчення.

На вході до пункту тестування медпрацівники у захисних костюмах перевіряють температуру в абітурієнтів. Із вищою за 37,2 градуси учасника не можуть пускати. І скласти тест він може під час додаткової сесії.

Із нововведень – наявність маски в абітурієнтів під час складання ЗНО. Її приносять особисто та видають при вході до пункту тестування. Також стоїть антисептик. А у вбиральні є рідке мило та паперові рушники. На підготовку цього пункту витратили більше тиждень, каже відповідальний за пункт тестування Сергій Новописьменний.

"П'ять поверхів задіяно, 15 аудиторій щоразу, крім хімії. Це велика кількість роботи, яку потрібно було зробити. Відповідно до регламенту, відстань між столами – 1 метр 20 сантиметрів. Ми витримали ці норми", − розповідає Сергій Новописьменний.

Учасникам тестування перевіряють температуру на вході до пункту складання ЗНОСуспільне Полтава

Учасникам тестування перевіряють температуру на вході до пункту складання ЗНО

Як і раніше у кабінетах – по 15 учасників тестування. Вони сідають за парти в шахматному порядку. Крім місця для особистих речей, в аудиторій стоїть антисептик.

"Усі аудиторії до цього часу підготовлені. З використання дезінфекційного засобу всі поверхні протерті і провітрено. Крім того, як завжди на парті лежали документи і прозора пляшка води, можна поставити дезінфікуючий засіб", − розповідає відповідальна за проведення ЗНО на Полтавщині Наталія Барболіна.

У пункті тестування ЗНО, що у Полтавському педуніверситеті ЗНО з математики складають близько двох сотень учасників. На Полтавщині ж – шість тисяч. Роблять це у 28 пунктах, що у шести округах області.

"225 учасників має бути на пункті. Але я обійшов перед початком, то не 100-відстоковою буде явка", − каже відповідальний за пункт тестування Сергій Новописьменний.

Наступне зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури відбудеться у вівторок, 30 червня.

Відео

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди