Україна долучилася до європейської системи онлайн-моніторингу якості повітря

Україна долучилася до європейської системи онлайн-моніторингу якості повітря

Україна долучилася до європейської системи онлайн-моніторингу якості повітря www.eea.europa.eu

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України розпочало автоматизований процес передачі даних щодо якості атмосферного повітря зі своїх серверів Європейському екологічному агентству.

Про це йдеться в оприлюдненій на сайті міністерства заяві.

Згідно з нею, організація передачі даних стала можлива завдяки спільним зусиллям міністерства, Департаменту екології та природних ресурсів Донецької ОДА та проєкту ENI SEIS II East, який реалізується Європейським екологічним агентством для шістьох країн Східного партнерства за фінансової підтримки Європейського Союзу. При цьому Україна стала другою країною Східного партнерства після Грузії, яка змогла забезпечити всі технічні вимоги для організації процесу передачі даних.

Дані моніторингу можна переглянути за посиланням.

"Українська система моніторингу якості повітря не оновлювалась десятками років і, на жаль, не може надавати актуальну в часі інформацію про стан повітря, як цього вимагає українське суспільство. Ми планували на цей рік закупівлю сучасного обладнання моніторингу повітря у співфінансуванні з місцевими органами влади, але наразі ці кошти передані в фонд коронавірусу. В планах міністерства протягом наступних років встановлення мережі пунктів моніторингу відповідно до європейських критеріїв", – зазначив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський.

Моніторинг вже ведеться на семи постах, розташованих у Донецькій області. Найближчим часом до передачі даних долучать пости Київської та Дніпропетровської областей.

У межах проєкту українські експерти пройшли необхідний курс навчання в області моніторингу повітря, а також отримали відповідне програмне забезпечення для організації зберігання, валідації, верифікації та передачі даних про якість атмосферного повітря.

Що відомо

  • 24 червня у повітрі Києва зафіксували перевищення гранично допустимих концентрацій пилу, діоксиду сірки, діоксиду азоту та формальдегіду.
  • 21 червня у Зоні відчуження поблизу села Іллінці на території Луб’янського лісництва загорілася лісова підстилка
  • 16 квітня у столиці сталася пилова буря, яка виявилась найсильнішою з 1965 року. через неї забруднення повітря пилом у Києві перевищило гранично допустимі значення у 2-4 рази.
  • Уранці 17 квітня рівень забруднення повітря у столиці був найвищим серед інших міст світу.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди