На Миколаївщині збільшаться пенсійні виплати

На Миколаївщині збільшаться пенсійні виплати

На Миколаївщині збільшаться пенсійні виплати Уніан

Із першого липня в Україні на 74 гривні зросте прожитковий мінімум. Складатиме 1 712 гривень. Це передбачено Законом України "Про державний бюджет на 2020-й". У зв’язку з цим збільшуються розміри пенсій. Про це в ході брифінгу розповіла начальниця Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області Олена Сичугова.

"Перерахунок пов'язаний зі зростанням прожиткового мінімуму, який для непрацездатних осіб зростає з 1638 гривень до 1712. Доплата відбувається в тих, в кого розмір пенсії не досягає прожиткового мінімуму. У нас в області таких осіб майже 36 тисяч. Для них зростання буде складати 74 гривні", — розповіла Олена Сичугова.

Перерахунку підлягають всі пенсійні виплати, складові яких залежать від розміру прожиткового мінімуму:

  • доплата за понаднормовий стаж,
  • доплата до мінімального розміру пенсій,
  • підвищення, що розраховуються виходячи з прожиткового мінімуму.

Також збільшується мінімальна пенсійна виплата інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, інвалідам війни та учасникам бойових дій.

"Якщо для першої категорії інвалідів ЧАЕС, розмір мінімальної пенсійної виплати складає відповідно 285, 255 та 225% від прожиткового мінімуму, в залежності від групи інвалідності, першої – третьої, то для інвалідів війни з минулого року складає 650% від прожиткового мінімуму – для інвалідів І групи, 525 для інвалідів – для інвалідів ІІ групи і 360% – для інвалідів ІІІ групи", — каже Олена Сичугова.

Зростають мінімальні розміри пенсій військовослужбовцям та членам їхніх сімей, надбавки на утриманців та доплата за понаднормовий стаж непрацюючим пенсіонерам.

"Якщо в особи 10 років понаднормового стажу і до 1 липня цей розмір підвищення становив 163 грн 80 коп., то з першого липня – це 171 гривня 20 копійок. Тобто зростання відбуваються на 7 гривень 40 копійок – 10 % від зростання прожиткового мінімуму", — говорить Олена Сичугова.

На Миколаївщині збільшаться пенсійні виплати

Перерахування здійснили також одержувачам пенсій максимального розміру – з першого липня це 17 тисяч 120 гривень.

"В автоматичному режимі проводиться цей перерахунок, тобто він не потребує ніякого звернення. По Миколаївській області це було більше 256 тисяч пенсійних виплат, із них 7 551 одержувачі пенсій саме за військовим законом. Фінансування очікуємо. Розпочнемо своєчасну виплату вже підвищених розмірів пенсій", — розповіла Олена Сичугова.

За словами Олени Сичугової, перерахунки провели, готують документи на виплату. Виплата зазвичай починається з 4-го числа щомісяця і завершується 25-го.

Відеоматеріал з брифінгу:

Авторка: Катерина Максименко, операторка: Валентина Гурова

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди