У Кремля не вийде прикритися кріслом у Радбезі ООН: Зеленський про воєнні злочини РФ

У Кремля не вийде прикритися кріслом у Радбезі ООН: Зеленський про воєнні злочини РФ

Зеленський, Марія Пейчинович-Бурич, Роберт Габек
. Президент Володимир Зеленський, генсек РЄ Марія Пейчинович-Бурич, віце канцлер ФРН Роберт Габек Ягідне Чернігівщина 3 квітня 2023. Фото: Офіс президента України

У Кремля не вийде прикритися кріслом у Радбезі ООН чи газовими трубами — Росії доведеться відповідати за кожен воєнний злочин в Україні. Про це у вечірньому звернення сказав президент Володимир Зеленський.

За його словами, сьогоднішня поїздка у Чернігівську область була однією з найважчих емоційно.

"Відвідали Ягідне – звичайне невеличке село нашої Чернігівщини, яке російські звірі перетворили минулого року на один із найбільших світових прикладів знущання з людей. Російські солдати зробили в школі в Ягідному командний пункт, а у підвал школи загнали всіх жителів села. Просто як живий щит", — сказав президент.

Зеленський нагадав, що торік з 3 до 30 березня у шкільному підвалі площею менш як 200 кв. метрів росіяни утримували понад три сотні людей: найстаршій жінці було 93 роки, наймолодшій дитині – менш як пів року.

"Цей концентраційний табір у Ягідному, як і всі інші злочини РФ проти людей і людяності, ніколи державі-злу не пробачимо. І не лише ми. У Кремля не вийде прикритися кріслом у Радбезі ООН, газовими трубами чи будь-чим іще. Законна й справедлива відповідальність за кожен скоєний на українській землі російський злочин неодмінно буде. У трибуналі, у МКС, в українських судах", — зазначив він.

Президент подякував гостям України, які з ним відвідали Чернігівщину: віце-канцлеру Німеччини Роберту Габеку, генсеку Ради Європи Марії Пейчинович-Бурич, гендиректорці ЮНЕСКО Одрі Азулє.

"Готуємо для історичного центру Чернігова статус Світової спадщини ЮНЕСКО. Такий самий статус, який нещодавно здобуто для історичного центру нашої Одеси", — сказав він.

Зеленський вручив Чернігову відзнаку міста-героя, відвідав поранених воїнів у шпиталі і нагородив військових, які відзначились у захисті держави.

"І дуже важливо – подякував усім, хто забезпечує відбудову нашої Чернігівщини. Усе, що ворог зруйнував, ми відновимо. Україна ніколи не буде країною руїн, хоч би як про це мріяли в Кремлі. Їхні мрії не збуваються", — сказав він.

Після повернення До Києва президент зустрівся з делегацією американських конгресменів.

"Подякував за незмінно потужну допомогу Америки – усіх, від Президента Байдена й команди Білого дому до обох палат Конгресу та всієї системи американської сили. Говорили, звичайно, про активні дії України. Звичайно, про нашу спільну перемогу. Зустрівся і з Майком Помпео, ексочільником Держдепу США", — зазначив Зеленський.

Він також подякував Данії та Норвегії за ініціативу урядів щодо передачі Силам оборони додаткової партії артилерійських снарядів.

"Це дуже вчасно й корисно. Щодня стаємо міцнішими. Щодня наближаємо день, коли держава-терорист відповідатиме", — наголосив президент.

Читайте також

Бої за Бахмут, Нідерланди виділили новий пакет допомоги, РФ обстріляла Авдіївку. 405 день війни. Онлайн

На початок