Синод УПЦ МП призначив нового керуючого Хмельницькою єпархією

Синод УПЦ МП призначив нового керуючого Хмельницькою єпархією

Синод УПЦ МП призначив нового керуючого Хмельницькою єпархією
Офіційний веб-сайт УПЦ

Сьогодні, 3 квітня 2023 року, відбулося засідання Синоду Української Православної Церкви (МП), під час якого призначили нового керуючого Хмельницькою єпархією.

Про це повідомляється на офіційному веб-сайті УПЦ.

У відповідь на рапорт рішенням Синоду було звільнено митрополита Хмельницького і Старокостянтинівського Антонія від керування Хмельницькою єпархією. Новим керуючим Хмельницькою єпархією призначено архієпископа Віктора Баришівського, який до цього був вікарієм Київської Митрополії.

Що відомо

  • 22 червня 1993 року владика Антоній (в миру - Василь Іванович Фіалко) став єпископом Хмельницьким і Шепетівським УПЦ, а 31 березня 2007 року - митрополитом. У зв'язку із розподілом Хмельницької єпархії на дві самостійні — Хмельницьку та Шепетівську — рішенням Синоду УПЦ МП від 31 травня 2007 року став митрополитом Хмельницьким і Старокостянтинівським.
  • Другого квітня у соцмережах з'явилось відео, в описі до якого зазначено, що у Хмельницькому священники УПЦ (МП) у церкві побили військового. У поліції за фактом подій зафіксованих на відео відкрили кримінальне провадження. А патрульна поліція на місці події склала протокол про адміністративне правопорушення.
  • У Хмельницькій ОВА прокоментували бійку у соборі: ми будемо будь-які конфлікти розв’язувати у правовій і законний спосіб. Правоохоронці розслідують даний інцидент і незабаром дадуть правову оцінку діям обох сторін.
  • У Хмельницькому другого квітня, під час зібрання біля собору, більшістю голосів проголосували за перехід Свято-Покровського кафедрального собору УПЦ (МП) до ПЦУ. Ключі від храму передали ревізійній комісії, яку обрали містяни під час зібрання.
  • Перша молитва українською ввечері, другого квітня, звучала в Хмельницькому Свято-Покровському кафедральному соборі, у якому ще ранком в неділю проводила богослужіння УПЦ МП. Молебень правив військовий капелан Даниїл Тарнавський.
На початок