Славутицька міськрада оскаржуватиме в суді, якщо місто приєднають до Чернігівської області

Славутицька міськрада оскаржуватиме в суді, якщо місто приєднають до Чернігівської області

Славутицька міськрада оскаржуватиме в суді, якщо місто приєднають до Чернігівської області UA: Чернігів

Славутич опинився у складі Чернігівської області. Таке передбачено проектом постанови Кабміну про утворення та ліквідацію районів. Про це суспільному сказав голова підкомітету Верховної Ради з питань адміністративного устрою Віталій Безгін. Міський голова Славутича не згоден. Каже, це суперечить Конституції України і судитиметься.

Славутич почали будувати у 86 році після аварії на ЧАЕС для працівників станції та їхніх родин. Досі 98% штату станції, а це близько 2,5 тисяч людей – славутчани. Чорнобильська АЕС розташована в Іванківському районі Київської області. Славутич з міркувань безпеки заклали у Чернігівській, хоча юридично він належить до Київщини.

Згідно з проектом постанови Кабміну, яка визначає нове районування, Славутич має стати частиною Чернігівської області, каже експерт з регіонального розвитку Володимир Бойко.

«Кабмін під час формулювання своїх пропозицій внесення, відповідно проекту постанови до Верховної Ради зробив перелік, які громади мають належати до того, чи іншого району. І логічно визначив, оскільки він розташований на цій території, що Славутицька міська рада має належати до Чернігівського району.»

Реформа децентралізації передбачає ліквідацію анклавів. Однак, як вони фінансуватимуться, поки не зрозуміло, пояснює Володимир Бойко. Зараз щонайменше 30% бюджету Славутича – це податки на доходи працівників ЧАЕС, яка зареєстрована у місті. Якщо Київська область ініціює процес перереєстрації станції на своїй території, Славутич втратить близько 80 мільйонів гривень на рік.

Славутчани, з якими ми поспілкувалися на вулиці, дивувались запитанню. Про перехід в Чернігівську область тут почули від нас.

Міський голова Славутича пропонує впровадити для анклавів 5 перехідних років.

«На цей етап, я бачу, що Славутич залишиться частиною Київської області - чи Бучанським, чи Броварським районом. А перехідний період, зміна законодавства – це питання майбутнього», - сказав Юрій Фомічев.

Зі слів голови підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Віталія Безгіна, перереєстрація таких об’єктів як атомна станція чи загальнодержавний аеропорт – це дуже проблематична історія.

«Я вважаю, що те рішення, яке безпосередньо ухвалив уряд, є абсолютно правильним і аргументованим з точки зору здорового глузду», - сказав Віталій Безгін.

Юрій Фомічев це рішення Уряду вважає неконституційним. Його він готовий оскаржувати в суді.

«Зміна меж області, я вважаю, що це порушення конституційних прав громадян, які живуть на цій території. Бо вони сьогодні мешканці Київської області. Щоб змінити межі області, треба виконати ряд процедур, які наразі не виконуються. Якщо проти нас буде порушене законодавство, ми будемо просто зобов’язані звернутися до судової інстанції щодо порушення наших прав», - сказав Юрій Фомічев.

За словами Віталія Безгіна, питання про те, щоб тимчасово лишити Славутич частиною Київщини у Верховній Раді на сьогодні не обговорювалось.

Читайте також: На півночі Чернігівщини пропонуватимуть створити два райони.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди