"Ми це забезпечимо": Зеленський про створення спецтрибуналу і вироки за воєнні злочини РФ

"Ми це забезпечимо": Зеленський про створення спецтрибуналу і вироки за воєнні злочини РФ

Зеленський
. Президент України Володимир Зеленський. Фото: пресслужба президента

Україна разом з партнерами робить усе, щоб прискорити створення трибуналу щодо агресії Росії заради нових ордерів від Міжнародного кримінального суду на арешт російських воєнних злочинців і заради законних вироків їм. Про це у вечірньому звернення сказав президент Володимир Зеленський.

Він зазначив, що сьогодні відбулися спеціальні заходи – у Бучі, в річницю звільнення міста, і в Києві — саміт і переговори, друга конференція United for Justice – "Об’єднані заради справедливості".

"Усе це – щоб прискорити, зробити енергійніше глобальну роботу заради трибуналу щодо агресії Росії, заради нових ордерів від МКС на арешт російських воєнних злочинців, заради законних і справедливих вироків, які мають отримати всі російські вбивці і кати. І вони отримають. Стовідсотково. Ми це забезпечимо. Знайдемо формати, знайдемо інструменти", — сказав президент.

Читайте також: Злочини РФ у Бучі й Ірпені назавжди залишаться у колективній пам’яті Європи — генсек РЄ

Зеленський подякував всім, хто допомагає Україні у цьому.

"Сьогодні у нашому першому Бучанському саміті взяли участь представники майже 50 країн. І це лише початок. Дякую лідерам Словенії, Словаччини, Хорватії і Молдови, які сьогодні відвідали Україну, які особисто підтримали Бучу – вшанували пам’ять усіх, хто загинув у місті у час російської окупації", — сказав він.

Президент також подякував всім воїнам, які боронять Україну.

"Українці вистоять у цій війні. Ми звільнимо нашу землю і всіх наших людей від російської неволі. І буде день, коли світ почує, що справедливість для України відновлено. Буде новий Нюрнберг – щодо рашистів", — сказав він.

У річницю звільнення Бучі Київської області від військ РФ президент Володимир Зеленський, президентка Молдови Мая Санду, а також прем'єри Словаччини, Хорватії та Словенії вшанували пам’ять жителів міста, убитих під час російської окупації.

За підсумками Бучанського саміту 31 березня учасники зустрічі підписали декларацію про відповідальність Росії за злочини в Україні.

Читайте також

Ідентифікували ще трьох військових РФ, які ґвалтували жінок на Київщині

Масові поховання, знищена "Мрія", шафка — річниця звільнення Бучі, Бородянки та Гостомеля в фотографіях Суспільного

На початок