Національний мультитест можна буде скласти у 21 країні світу

Національний мультитест можна буде скласти у 21 країні світу

Національний мультитест можна буде скласти у 21 країні світу
. Вступники складають мультитемт. Фото: Суспільне Кропивницький

Національний мультипредметний тест (НМТ) за кордоном зможуть скласти українські вступники у 21 країні. Про це йдеться у повідомленні Міністерства освіти і науки України.

Зазначається, що підтверджено домовленості щодо проведення основної сесії НМТ у таких країнах: Австрія, Азербайджан, Болгарія, Велика Британія, Данія, Естонія, Ірландія, Іспанія, Італія, Канада, Латвія, Литва, Німеччина, Польща, Португалія, Румунія, США, Фінляндія, Франція, Чехія і Швеція.

"Під час додаткової сесії учасники зможуть скласти НМТ в Іспанії, Італії, Німеччині, Польщі та Чехії. Перемовини з окремими закордонними установами/організаціями, зокрема з тими, що розташовані у Великій Британії, Грузії, Молдові, Нідерландах, Польщі, Хорватії, Швейцарії, ще тривають", – повідомили у міністерстві.

Як зазначили у МОН, під час реєстрації з 3 квітня до 3 травня включно вступники, які планують складати тестування за кордоном, матимуть змогу вибрати із наданого переліку найзручніший для доїзду населений пункт.

Якщо з’явиться зручніша для учасника локація, до 7 травня включно можна змінити реєстраційні дані та вибрати ближчий населений пункт. Інформацію про нові локації публікуватимуть на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

У міністерстві наголосили, що за кордоном є обмеження щодо кількості учасників мультитесту, тому вступників закликали не зволікати з реєстрацією, поки є місця.

"НМТ за кордоном буде проведено таким же чином, як і в Україні: у спеціально обладнаних тимчасових екзаменаційних центрах, де з учасниками працюватимуть українськомовні педагоги, навчені українськими експертами", — йдеться у повідомленні.

Що відомо про національний мультипредметний тест

У 2023 році національний мультипредметний тест, який складатимуть абітурієнти, міститиме завдання з трьох предметів: два з них – обов'язкові, третій – на вибір. Український центр оцінювання якості освіти не пізніше травня підготує демонстраційні варіанти кожного з блоків, щоб учасники змогли ознайомитися з форматом тестування заздалегідь.Вступ до вишів відбуватиметься у липні та серпні.

На початок