З 1 квітня придбати рецептурні ліки можна за електронним рецептом, а не лише за паперовим. На Полтавщині цією послугою можна скористатися майже у всій аптечній мережі. Із 620 аптек понад 91% закладів надаватимуть таку послугу. Про це Суспільному розповів директор обласного департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак.
Полтавка Зінаїда Жарко прийшла на огляд до лікаря. Два тижні тому вона хворіла на бронхіт. Необхідні ліки, каже, купувала за електронним рецептом.
"Вона (лікарка – ред.) мені виписала електронний рецепт на антибіотик, який був призначений. У будь-якій аптеці можна купити ліки за цим електронним рецептом", - каже полтавка Зінаїда Жарко.

"Електронний рецепт на препарати виписується на діючу речовину. Тобто, ми не прив’язуємо хворих до якихсь торгових марок", - говорить завідувачка відділенням 2-ї лікарні Полтави Наталія Корнієнко.
З 1 квітня придбати рецептурні ліки можна буде за електронним рецептом, а не лише за паперовим. На Полтавщині цією послугою можна скористатися майже у всіх аптеках, говорить Віктор Лисак.
"Із 620 аптечних пунктів роздрібної торгівлі, на вчора (30 березня – ред.) вже мали підключення до МІС (медична інформаційна система – ред.), і можуть відпускати по електронних рецептах, бо це все контролюється Національною службою здоров’я України, 568 аптечних пунктів, тобто 91,6%", - каже директор обласного департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак.

"Самолікування призводить до того, що люди вже звертаються на тому етапі, коли їхнє захворювання вже більш прогресуюче, більш в запущеному стані", - розповідає завідувачка відділенням 2-ї лікарні Полтави Наталія Корнієнко.
До рецептурних ліків нині належать, зокрема, антибіотики, протисудомні засоби, гормональні препарати (серед яких і протизаплідні), препарати для лікування артеріального тиску, серцевих хвороб, деякі антигельмінтні, препарати для розрідження крові, антидепресанти, стероїдні лікарські засоби та інші.

"Сьогодні (31 березня – ред.) я була в лікарні, я дивлюся там такі черги, що треба записуватися за два тижні до лікаря, а якщо треба чимось полікуватись. Тому, якось так – і так, і ні", - каже полтавка Світлана Бреус.
Як розповів Віктор Лисак, загалом понад 70% лікарських препаратів продають за рецептами.
"Є перелік тих ліків, які ви можете зайти в аптеку, купити самі. Це прості самі ліки, які потрібні від головного болю і таке інше", - говорить директор обласного департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак.