Зеленський відповів, чи готовий він на переговори з Путіним

Зеленський відповів, чи готовий він на переговори з Путіним

Зеленський відповів, чи готовий він на переговори з Путіним
Президент України Володимир Зеленський під час інтерв'ю The Associated Press у потязі, що прямує із Сумської області до Києва, 28 березня 2023 року. Фото: AP

Президент Володимир Зеленський на пресконференції за підсумками саміту "Буча Саміт" заявив, що рано чи пізно відбудеться "фіксація закінчення війни, але тільки за цим великим столом, там, де будуть порядні сидіти держави". Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

"Ми запропонували формулу миру і де є абсолютно конкретна послідовність дій, яка однозначно призведе до закінчення війни, бо ми хочемо миру. І все, чому ми всі говоримо, як ми збираємося, і як ми підтримуємо Україну, ми не підтримуємо війну - ми підтримуємо перемогу. Це наслідок війни, ми підтримуємо мир. Тому так, авжеж буде фіксація закінчення війни, але тільки за цим великим столом, там, де будуть порядні сидіти держави, а представник РФ, мені дуже складно, хто на той час буде представником Росії, який без бою спочатку виведе всі війська з нашої території, тоді починається дипломатичний формат", — наголосив Зеленський.

Він додав, якщо Україна продовжить "силою вибивати їх всіх до кінця, то з такими людьми немає про що говорити в цілому, тому що ми втратимо людей": "Втратимо, і буде велика кількість жертв. Про що з цими людьми в цілому говорити? Вони повинні бути ізольовані, не рукопожатними. Ось і все".

"Буча Саміт" був присвячений обговоренню механізмів притягнення держави-агресора до всеосяжної відповідальності за злочини проти України, українського народу й людяності в цілому.

Що передбачає "формула миру" Зеленського

У жовтні 2022-го Зеленський озвучив лідерам країн "Групи семи" (G7) "формулу миру" для подолання російської загрози. Вона зокрема передбачає оборонну підтримку України, захист територіальної цілісності та покарання винних у збройній агресії. Також формула передбачає протидію екоциду та фіксацію завершення війни.

"Формула миру" включає 10 пунктів:

  1. Радіаційна та ядерна безпека.
  2. Продовольча безпека.
  3. Енергетична безпека.
  4. Звільнення всіх полонених і депортованих.
  5. Виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку.
  6. Виведення російських військ і припинення бойових дій.
  7. Повернення справедливості.
  8. Протидія екоциду.
  9. Недопущення ескалації.
  10. Фіксація закінчення війни.

Читайте також

Обстріл Запоріжжя та Харкова, рік деокупації Бучі, Радбез щодо ядерної зброї в Білорусі. 401 день війни. Онлайн

Вибір редакції

На початок