Родини померлих від COVID-19 медиків отримають компенсації у 1,5 млн гривень

Родини померлих від COVID-19 медиків отримають компенсації у 1,5 млн гривень

Родини померлих від COVID-19 медиків отримають компенсації у 1,5 млн гривень АР

Медичним працівникам, які отримають інвалідність унаслідок захворювання на COVID-19 після виконання професійних обов’язків, виплатять з державного бюджету від 630,6 до 840,8 тисяч гривень. При цьому у разі смерті медпрацівника його родина отримає виплату у розмірі 1,5 млн гривень.

"У разі смерті медичного працівника від COVID-19 внаслідок виконання професійних обов’язків, відповідно до рішення Уряду за кошти державного бюджету ФССУ здійснить виплату одноразової допомоги у 750-кратному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 01 січня календарного року, що становить 1,576 млн гривень", — ідеться у повідомленні Фонду соцстрахування.

При цьому у випадку встановлення медпрацівнику інвалідності протягом року після захворювання на COVID-19 унаслідок виконання професійних обов’язків, медик має подати заяву з копією ідентифікаційного коду, висновку про групу інвалідності та ступеню втрати працездатності і примірник акта розслідування гострого професійного захворювання. Залежно від встановленої групи інвалідності, він отримає від 630,6 тисяч гривень (ІІІ група інвалідності), до 735,7 тисяч гривень (ІІ група) і 840,8 тисяч гривень (І група).

Зазначається, що для отримання одноразової страхової допомоги медпрацівники, яким буде встановлено інвалідність внаслідок захворювання на COVID-19, а також члени родини, батьки та утриманці в разі смерті медпрацівника мають подати до органу Фонду соцстрахування відповідну заяву, в якій необхідно вказати власні персональні дані, інформацію щодо всіх членів родини, утриманців і батьків померлого, про яких відомо заявнику, та особовий рахунок в банку, на який потрібно надіслати гроші.

Зазначається, що гроші будуть пропорційно розподілені між членами сім’ї, батьками і утриманцями і мають надійти протягом місяця з моменту прийняття заяви.

Що відомо

  • У кінці квітня уряд погодив розподіл коштів, які підуть на підвищені виплати медикам, які лікують хворих на COVID-19.
  • На початку травня лікарі почали скаржитися, що не отримали надбавку за роботу з пацієнтами з коронавірусом. У Міністерстві охорони здоров'я пообіцяли розібратися із затримкою виплати.
  • Очільник МОЗ Максим Степанов заявив, що медики, які працюють з COVID-19, отримають 300% заробітної плати за квітень, щойно Національна служба здоров'я укладе відповідні договори з лікарнями.
  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що у деякі області було перераховано удвічі більше коштів, ніж це треба було на виплату 300% заробітних плат, проте виплати були критично малі.
  • Президент Володимир Зеленський пообіцяв позбавити голів ОДА зарплатні та посади у разі невиплати лікарями, які протидіють СOVID-19, переказаних урядом коштів.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди