У МОЗ розповіли, за що і коли медики отримають 300% надбавок до зарплат

У МОЗ розповіли, за що і коли медики отримають 300% надбавок до зарплат

У МОЗ розповіли, за що і коли медики отримають 300% надбавок до зарплат

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що медики, які працюють з COVID-19, отримають 300% заробітної плати за квітень, як тільки Національна служба здоров'я укладе відповідні договори з лікарнями.

За його словами, виплата 300% медикам, які працюють з коронавірусом за березень та квітень оплачується за різними механізмами: за березень — через медичну субвенцію, а з квітня — через НСЗУ.

Зокрема, 300% надбавок до окладів за березень мали виплатити всім без виключення медикам, незалежно від того, скільки часу вони працювали з COVID-19.

Міністр наголосив, що всі кошти для виплат були перераховані на місця, проте місцева влада почала власні маніпуляції з трактуванням законодавства і виплатили оклади лише частково.

Він пообіцяв, що до 8 квітня це питання буде вирішене.

Щодо виплат за квітень, то 300% надбавок медики мали отримати у залежності від чотирьох тарифів, які були закладені в рамках Програми медичних гарантій на лікування COVID-19.

"Там 4 пакета. Перший - це ті медики, що працюють у стаціонарах, у лікарнях, визначених для лікування хворих на COVID-19. Другий - для екстренної медичної допомоги, третій - для мобільних бригад, які виїзжають для забору аналізу ПЛР, а четвертий - це лікарні, які не воходили у перелік лікарень першої хвилі, але мали хворих на COVID-19 і протягом квітня лікували хворих на коронавірус", - пояснив Степанов.

За його словами, медики мали отримали свої виплати за квітень на початку травня, але оскільки НСЗУ ще не встигла укласти договори з деякими лікарнями, то відповідно почались затримки з виплатами.

Він наголосив, що це виключно технічна затримка і попросив поставитися до цього з розумінням та пообіцяв, що найближчим часом кошти надійдуть усім.

За даними НЗСУ, на виплати медикам, які працюють з коронавірусом, загалом додатково виділено понад 15 мільярдів гривень.

Зокрема, в умовах фінансування оплати за роботу мобільної бригади вказано, що одна бригада має зробити мінімум 150 заборів матеріалів на місяць.

Оплата центрам екстреної медичної допомоги визначатиметься на основі кількості підтверджених випадків коронавірусною хвороби (COVID-19) та з урахуванням збільшеного навантаження через виїзди на підозри на COVID-19.

Оплата за cтаціонарну медичну допомогу буде здійснюватися тільки в ті заклади, які визначені для госпіталізації пацієнтів з коронавірусом. Також ці заклади обов'язково мають відповідати умовам надання послуг - зокрема мати апарати ШВЛ, команди лікарів, в тому числі анестезіологів, тощо.

Повідомляється, що заклади, які госпіталізовували пацієнтів попри те, що не входили в перелік тих, які визначені для лікування коронавірусної інфекції, можуть укласти договір з НСЗУ за окремим пакетом медичних послуг на один місяць (квітень).

Проте подальші госпіталізації в такі заклади будуть заборонені.

Що відомо

  • Уряд погодив розподіл коштів, які підуть на підвищені виплати медикам, які лікують хворих на COVID-19.
  • У Міністерстві охорони здоров'я пообіцяли розібратися із затримкою виплати надбавок лікарям, які працюють з пацієнтами хворими на коронавірус.
  • Мер Києва Віталій Кличко повідомляв, що з урахуванням надбавок столичні медики отримали заробітні плати за березень від 20 до 50 тисяч гривень. За його словами, такі ж суми вони отримають і за квітень.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди