Нардепа Шахова оголосили у розшук у справі про недостовірне декларування

Нардепа Шахова оголосили у розшук у справі про недостовірне декларування

Сергій Шахов
. Сергій Шахов. Фото: УНІАН

Вищий антикорупційний суд України на своєму засіданні 31 березня оголосив у розшук нардепа Сергія Шахова у справі щодо декларування недостовірної інформації народним депутатом. Судове провадження зупинили на час розшуку.

“Обвинуваченого Шахова Сергія Володимировича… оголосити в розшук. Організацію виконання ухвали доручити прокурорам САП… Зупинити судове провадження щодо обвинуваченого Шахова до його розшуку. Ухвала набирає законної сили з моменту її постанови і оскарженню не підлягає", — зачитала рішення суду головуюча суддя Віра Михайленко.

З клопотанням про розшук Шахова виступив прокурор САП. Як стверджує сторона обвинувачення, йдеться про систематичну неявку депутата протягом понад 7 місяців на підготовче засідання суду без надання належно оформлених документів про його лікування. Зокрема, йдеться про лікування Шахова в Німеччині у 2022 році.

Адвокатка нардепа Юлія Шевченка на початку засідання заявила, що цього разу Шахов не з’явився на засідання, бо "продовжують існувати причини, які були на минулому засіданні". За її словами, сторона захисту надала довідку від 23 березня, що Шахов з 20 лютого 2023 року продовжує перебувати на стаціонарному лікуванні у місті Бішкек.

“А що він у вас такий хворобливий? Пів року постійно у лікарнях”, — зауважила на це суддя.

Після цього суд хотів отримати копію паспорта Шахова з позначкою про перетин ним кордону з Киргизькою Республікою, але адвокатка не змогла надати цей документ. Орієнтовні строки одужання Шахова, за словами лікарів, передбачити складно, додала адвокатка на уточнююче запитання судді.

На що суддя відповіла, що Шахов, імовірно, видужає від усіх своїх хвороб у березні чи квітні наступного року. Саме тоді "закінчиться строк давності притягнення до відповідності за цим кримінальним правопорушенням".

Суспільне звернулося за коментарем до Юлії Шевченко після судового засідання, але вона сказала, що не уповноважена давати коментарі.

За версією слідства, нардеп Шахов у декларації за 2020 рік, зокрема, не надав дані про житловий будинок, земельну ділянку в Київської області та офіс.

Читайте також

Обстріл Запоріжжя та Харкова, бійці ЗСУ завершили навчання на ЗРК Patriot. 401 день війни. Онлайн

"Забула" про майно на 4,3 млн гривень: НАБУ і САП повідомили Королевській про підозру

На початок