З квітня на Черкащині, як і по всій Україні, рецептурні ліки можна буде придбати лише за електронним рецептом. Його оформлюватиме сімейний лікар після прийому пацієнта, розповів Суспільному директор однієї з черкаських поліклінік Анатолій Шевченко.
Черкащанка Тетяна Темна тиждень почувається погано, тому прийшла на прийом у медзаклад. Лікарка призначила їй антибіотики та виписала рецепт.
"У мене температура висока тримається, є біль та пирхота в горлі. Взагалі дуже погане самопочуття у мене", — пояснила Тетяна Темна.

Частіше за все пані Тетяна медпрепарати купує самостійно, без рецепта. Вона вважає, що зміни з рецептурними ліками мають свої недоліки:
"Хтось не дуже дружить з телефоном, скажімо так, особливо люди пенсійного віку, які часто не розуміють, де шукати те повідомлення".
Черкащанка Інна Дунаєвська вважає нововведення корисним, оскільки має власний досвід наслідків самолікування:
"Для того, щоб призначити певні ліки, треба, щоб була повна картина того, що відбувається в організмі людини. Я думаю, що це може сказати тільки лікар".
Чи допомагають антибіотики при грипі та ГРВІ: пояснення черкаського медика
Сімейна лікарка Вікторія Орел відзначила: оформлення електронних рецептів вплине на швидкість її роботи:
"Це збільшить час прийому, збільшить час огляду і збільшить час очікування наступного пацієнта, який прийшов на прийом".
Утім, цей формат посилить контроль, зазначила лікарка. Буде відомо, чи приймає пацієнт препарат, і люди не зможуть змінювати дату, як то бувало у паперових рецептах:
"Не буде ніяких побічних реакцій з боку прийому препаратів не приписаних лікарем".
Завідувачка аптеки Наталія Демченко розповіла, що у покупця має бути сповіщення на телефоні з номером електронного рецепта. Його буде достатньо, щоб підтвердити право на покупку. Під час дії воєнного стану прийматимуть і паперові рецепти:
"Якщо поліклініка або лікар у якийсь момент немає можливості виписати електронний рецепт, наприклад немає світла, або немає інтернету, то лікар може виписати паперовий рецепт".

За словами фармацевтки, за електронними рецептами зараз видають рецептурні ліки проти гіпертензій, цукрового діабету, захворювань Паркінсона та антибіотики. З 1 квітня до цього переліку доєднаються всі інші рецептурні препарати. Це знеболювальні, гормональні, протисудомні та снодійні ліки, навіть деякі від кашлю. Подробиці пацієнт зможе дізнатися в лікаря або ж у фармацевта.
На вітринах аптек рецептурні ліки матимуть спеціальну позначку:
"Такі лікарські засоби хоч і знаходитимуться на вітрині, але відпускатимуться за рецептами лікаря".

Як зазначає директор Черкаської міської поліклініки №3 Анатолій Шевченко, електронні рецепти будуть корисні не лише пацієнтам, а й лікарям:
"Для лікаря — це буде підвищувати його професійний фах, буде знати, що призначати, цікавитись, яка ефективність призначеного лікування".
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України