Ліки лише за рецептом: пояснення черкаських лікарів

Ліки лише за рецептом: пояснення черкаських лікарів

Ліки лише за рецептом: пояснення черкаських лікарів
Суспільне Черкаси

З квітня на Черкащині, як і по всій Україні, рецептурні ліки можна буде придбати лише за електронним рецептом. Його оформлюватиме сімейний лікар після прийому пацієнта, розповів Суспільному директор однієї з черкаських поліклінік Анатолій Шевченко.

Черкащанка Тетяна Темна тиждень почувається погано, тому прийшла на прийом у медзаклад. Лікарка призначила їй антибіотики та виписала рецепт.

"У мене температура висока тримається, є біль та пирхота в горлі. Взагалі дуже погане самопочуття у мене", — пояснила Тетяна Темна.

Ліки за електронним рецептом: пояснення черкаських лікарів
Суспільне Черкаси

Частіше за все пані Тетяна медпрепарати купує самостійно, без рецепта. Вона вважає, що зміни з рецептурними ліками мають свої недоліки:

"Хтось не дуже дружить з телефоном, скажімо так, особливо люди пенсійного віку, які часто не розуміють, де шукати те повідомлення".

Черкащанка Інна Дунаєвська вважає нововведення корисним, оскільки має власний досвід наслідків самолікування:

"Для того, щоб призначити певні ліки, треба, щоб була повна картина того, що відбувається в організмі людини. Я думаю, що це може сказати тільки лікар".

Чи допомагають антибіотики при грипі та ГРВІ: пояснення черкаського медика

Сімейна лікарка Вікторія Орел відзначила: оформлення електронних рецептів вплине на швидкість її роботи:

"Це збільшить час прийому, збільшить час огляду і збільшить час очікування наступного пацієнта, який прийшов на прийом".

Утім, цей формат посилить контроль, зазначила лікарка. Буде відомо, чи приймає пацієнт препарат, і люди не зможуть змінювати дату, як то бувало у паперових рецептах:

"Не буде ніяких побічних реакцій з боку прийому препаратів не приписаних лікарем".

Завідувачка аптеки Наталія Демченко розповіла, що у покупця має бути сповіщення на телефоні з номером електронного рецепта. Його буде достатньо, щоб підтвердити право на покупку. Під час дії воєнного стану прийматимуть і паперові рецепти:

"Якщо поліклініка або лікар у якийсь момент немає можливості виписати електронний рецепт, наприклад немає світла, або немає інтернету, то лікар може виписати паперовий рецепт".

Ліки за електронним рецептом: пояснення черкаських лікарів
Суспільне Черкаси

За словами фармацевтки, за електронними рецептами зараз видають рецептурні ліки проти гіпертензій, цукрового діабету, захворювань Паркінсона та антибіотики. З 1 квітня до цього переліку доєднаються всі інші рецептурні препарати. Це знеболювальні, гормональні, протисудомні та снодійні ліки, навіть деякі від кашлю. Подробиці пацієнт зможе дізнатися в лікаря або ж у фармацевта.

На вітринах аптек рецептурні ліки матимуть спеціальну позначку:

"Такі лікарські засоби хоч і знаходитимуться на вітрині, але відпускатимуться за рецептами лікаря".

Ліки за електронним рецептом: пояснення черкаських лікарів
Суспільне Черкаси

Як зазначає директор Черкаської міської поліклініки №3 Анатолій Шевченко, електронні рецепти будуть корисні не лише пацієнтам, а й лікарям:

"Для лікаря — це буде підвищувати його професійний фах, буде знати, що призначати, цікавитись, яка ефективність призначеного лікування".

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок