19-річний українець Кушнір став віцечемпіоном світу серед юніорів у лижній акробатиці

19-річний українець Кушнір став віцечемпіоном світу серед юніорів у лижній акробатиці

19-річний українець Кушнір став віцечемпіоном світу серед юніорів у лижній акробатиці
FIS

Єдина медаль України на турнірі.

Україна здобула медаль на юніорському чемпіонаті світу з лижної акробатики, що проходив у австрійському Обертауерні. 19-річний акробат Володимир Кушнір став срібним призером змагань.

Юніорський чемпіонат світу тривав упродовж двох змагальних днів. У перший день пройшли командні змагання, у яких Україна зупинилася у кроці від медалі, посівши четверте місце.

У другий день юніорського ЧС відбулися фінали у жіночому та чоловічому турнірах. За їхніми підсумками медаль здобув лише Кушнір.

Формат юніорського чемпіонату світу з лижної акробатики передбачав виконання спортсменами двох стрибків у кваліфікації. До фіналу проходили шість найкращих лижних акробатів, які в одній із спроб показали найвищий результат.

За вихід у фінал у чоловічому турнірі боролися одразу чотири українці: крім Кушніра, змагалися також Максим Кузнєцов, Захар Максимчук та Ян Гаврюк. За підсумками перших спроб до топ-6 не проходив жоден українець, причому результат Кушніра був найгіршим.

Проте у другому стрибку Кушнір зміг суттєво покращити результат: отримав оцінку 94.11 бала (перша спроба була оцінена 60.63 бала). Завдяки цьому український спортсмен закінчив кваліфікацію з четвертим результатом та пройшов до фіналу.

А ось у фіналі Кушнір став срібним призером! З оцінкою 90.24 бала український лижний акробат поступився лише китайцеві Гуочену Вану.

Це перша медаль Володимира Кушніра в кар'єрі на рівні юніорських чемпіонатів світу. До цього 19-річний українець здобув нагороди лише на Кубках Європи, причому останню вигравав ще у лютому 2022 році на етапі в Красії.

Результати України на юніорському ЧС з лижної акробатики

  • командний турнір: четверте місце
  • чоловічий турнір: Максим Кузнєцов (дев'яте місце), Захар Максимчук (10-е місце), Ян Гаврюк (13-е місце)
  • жіночий турнір: Оксана Яцюк (п'яте місце), Діана Яблонська (восьме місце), Анастасія Гасюк (11-е місце), Ангеліна Брикіна (без результату)

Збірна України з лижної акробатики: що відомо

  • У жіночому турнірі на юніорському ЧС Україна мала лише одну фіналістку - Оксана Яцюк посіла п'яте місце.
  • Володимир Кушнір за підсумками сезону 2021/22 отримав визнання "новачка сезону" за версією Міжнародної федерації лижного спорту.
  • У сезоні 2022/23 Кушнір уперше в кар'єрі вийшов до суперфіналу на Кубку світу - в Дір Веллі українець посів четверте місце.
Читайте також: "Дуже важкий сезон". Тренер збірної України з лижної акробатики - про підсумки Кубка світу та "новачка року" з України

Вибір редакції

На початок