Вища рада правосуддя звернулась до Офісу генпрокурора щодо тиску на суддів зі сторони мера Одеси Труханова

Вища рада правосуддя звернулась до Офісу генпрокурора щодо тиску на суддів зі сторони мера Одеси Труханова

Вища рада правосуддя звернулась до Офісу генпрокурора щодо тиску на суддів зі сторони мера Одеси Труханова
Мер Одеси Геннадій Труханов. Джерело: slovoidilo.ua

Вища рада правосуддя звернулась до Офісу генпрокурора щодо тиску на суддів Південно-західного апеляційного господарського суду зі сторони міського голови Одеси Геннадія Труханова у справі будинку Русова. Таке рішення ВРП прийняла 30 березня, повідомили у пресслужбі ради.

Як зазначається у повідомленні, сьогодні Вища рада правосуддя розглянула повідомлення одеських суддів Якова Савицького, Галини Разюк і Галини Діброви. Вони слухали справу щодо реєстрації будинку Русова за громадою міста, у якій міськрада і виконком були відповідачами.

У повідомленні до ВРП судді поскаржилися на тиск зі сторони міського голови Одеси Геннадія Труханова. Підставою для цього стали відео мера, записані напередодні та після судового засідання, на якому міськраді відмовили в апеляції. У одному з них Труханов каже, що "судове засідання тривало три хвилини", "рішення це фактичне узаконення злочину" та що міська влада буде звертатись до Вищої ради правосуддя.

У Вищій раді правосуддя повідомили, що за фактами, викладеними у повідомленні одеських суддів, розпочато кримінальне провадження за ч.2 ст. 376Втручання в діяльність судових органів, вчинене особою з використанням свого службового становища. Кримінального кодексу України. ВРП просить Офіс генпрокурора надати інформацію щодо розслідування цієї справи. Відповідальність за цією статтею — до п'яти років позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю або арешт до шести місяців, або трьох років позбавленням волі.

Також Вища рада правосуддя звернеться до Одеської міської ради. У ВРП наголошують, що посадові особи міськради не повинні давати публічні коментарі, які підривають незалежність судової влади.

Що відомо

  • Будинок Русова побудували у 1900 році за проєктом архітектора Леоніда Чернігова. Він має статус пам'ятки історії та архітектури регіонального значення. Непридатним до використання будівлю визнали у 2002 році, два рази там була пожежа: у 2009 та 2016 роках.
  • Ремонтно-реставраційні роботи в будинку тривали протягом 2018-2019 років та коштували міському бюджету більш ніж 140 мільйонів гривень. Спеціалісти укріпили фундамент та перекриття, а також відновили фасад та дах. На той час будівля перебувала у приватній власності. Урочисто її відкрили у грудні 2019 року.
  • Після офіційного завершення робіт Одеська міська рада оформила будинок за громадою без рішення суду. Компанії, які частково володіли приміщеннями, подали позови щодо повернення їх майна, але суди першої інстанції їм відмовили. Згодом заступник одеського міського голови Петро Рябоконь повідомив, що приміщення будинку Русова здаватися приватним підприємцям в оренду не буде.

Будинок Русова
Будинок Русова в Одесі. Фото: Суспільне Одеса

  • У 2019 році правоохоронці відкрили кримінальну справу щодо розтрат бюджетних коштів у розмірі майже 5 мільйонів компанією-підрядником. За версією слідства, ексвласник частини приміщень будинку Русова спільно з підрядними компаніями провели будівельні роботи, які призвели до пошкодження та змінення майже 50% від загального обсягу історичної будівлі. Зокрема було пошкоджено або змінено приблизно 30% елементів фасаду: автентичної кованої огорожі, ліпного декору, декоративних скульптур, колон, пілястрів, дерев'яних старовинних заповнень віконних прорізів та вітрин. Крім цього під час робіт пошкодили або змінили приблизно 10% силуету, декору наметів та купола.
  • У грудні 2020 року компанія "Петрекс Плюс" подала позов до Одеської міськради і Виконачого комітету. У компанії заявили, що володіють двома приміщеннями в будинку Русова, а мерія та виконком порушили її права, коли зареєстрували будівлю як комунальну власність. Господарський суд позов задовольнив, міська влада подала апеляцію, яку програла.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Вибір редакції

На початок