Колекціонує старі телефони. Антон Нестеренко. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Колекціонує старі телефони. Антон Нестеренко. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Колекціонує старі телефони. Антон Нестеренко. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ Суспільне Полтава

Понад 600 мобільних телефонів має у своїй колекції полтавець Антон Нестеренко. Збирає їх вже майже 15 років. Найстарішій моделі, яку має, – чверть століття. Спочатку такі телефони купував сам, потім їх дарували друзі та знайомі.

Полтавець Антон Нестеренко збирає мобільні телефони майже 15 років. У його колекції їх більше шести сотень від понад тридцяти виробників. Зберігає це все у своїй квартирі.

Колекціонер Антон НестеренкоСуспільне Полтава

Колекціонер Антон Нестеренко

"Є апарати японського виробництва. Тут є камера для відеозв’язку. Це у той час, коли відеозв’язок був, як щось недосяжне для нас, то в Японії цим вже користувалися дуже активно. Здається, 2004-го", − розповідає про експонат колеції з Японії колекціонер Антон Нестеренко.

Більшість телефонів робочі. Деякі з них за можливості Антон ремонтує самостійно.

"Багато хто може подумати, що це неробочий хлам. Ні. Коли я це вмикаю, він з пів-оберта заводиться і запрошує вставити свою nano-SIM. Попри те, що йому 22 роки, він працює, як фінський годинник", − розповідає про один із експонатів колекції Антон Нестеренко.

Телефони з колекції Антона НестеренкаСуспільне Полтава

Телефони з колекції Антона Нестеренка

Перші телефони для колекції полтавець купляв сам. Потім їх почали дарувати друзі і знайомі.

"Я був замалий, коли це все розвивалося, і не перебував у тій касті суспільства, яка могла собі дозволити таку розкіш. Пробудилась цікавість до цієї епохи, бо вона була стрімка і багата на експерименти з дизайном, функціями, зміною свідомості користувача", − розповідає Антон Нестеренко.

Один із телефонів потрапив до рук Антона зі США.

"Він спеціально для дітей. Тут клавіатура стилізована: "подзвонити мамі", "подзвонити тату", і все. Це я побачив на аукціоні в Інтернеті, там він продавався. Я його купив за 1 гривню", − каже колекціонер.

Антон Нестеренко показує найстаріші апарати з колекціїСуспільне Полтава

Антон Нестеренко показує найстаріші апарати з колекції

У старих телефонах, каже Антон, часто залишається інформація від колишніх власників.

"Мене найбільше цікавить як філолога, коли телефони із-за кордону, і там є SMS. Зазвичай це телефони із Великобританії. А ми всі знаємо, що у британців, американців найбільш розвинений цей сленг. Якщо це кольоровий телефон, то і фотографії залишаються, інколи досить цікаві", − розповідає Антон Нестеренко.

Найстаріші апарати полтавець зберігає в окремій коробці. Колекціонер планує перетворити одну із кімнат квартири у мінімузей.

Повне відео

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди