Оборона Бахмута дає стабільність по всій лінії фронту — Резніков

Оборона Бахмута дає стабільність по всій лінії фронту — Резніков

Оборона Бахмута дає стабільність по всій лінії фронту — Резніков
. Міністр оборони України Олексій Резніков під час пресконференції, у Києві, 5 лютого 2023 р. Фото Ратинський В'ячеслав/УНІАН

Наступ армії РФ йде повним ходом, проте росіяни швидко вичерпують свої наступальні можливості через утримання українськими Силами оборони міста Бахмут на Донеччині, яке залишається "українською фортецею".

Про це міністр оборони України Олексій Резніков сказав в інтерв'ю польському виданню Gazeta Wyborcza.

Резніков зазначив що у російської армії "божевільні втрати" — за українськими військовими оцінками, тільки на Бахмутському напрямку вони щодня втрачають у середньому 500 людей убитими чи пораненими.

"Звідси принципове рішення нашого командування: утримувати Бахмут попри власні втрати. Тому що його оборона обмежує можливості росіян і дає стабільність по всій лінії фронту. Чи зможуть окупанти посилити свої атаки? Побачимо. Їм потрібен успіх", — заявив Резніков.

Коментуючи слова деяких експертів щодо недоцільності оборони Бахмута, міністр оборони сказав, що "місто та пагорби, що знаходяться поруч із ним, є зручною територією для оборони".

"Якби ми вийшли з нього, це означало б необхідність оборонятися в іншому місці, де немає такої зручної форми місцевості", — зазначив Резніков.

Він також сказав, що Донбасі росіяни позначили вузьку ділянку лінії фронту, де зосередили свої зусилля, зокрема добре підготовлених "вагнерівців", яких використовують, як гарматне м'ясо.

"Я вважаю, що наступ йде повним ходом — лише їх план полягав у тому, щоб прорвати фронт у районі Бахмута та атакувати повномасштабними силами авіації, артилерії та бронетехніки, щоб зайняти всю Донецьку та Луганську області. Для них це важливо з політичної точки зору", — каже Олексій Резніков.

За його словами росіяни хотіли показати, що хоча б одну з цілей, озвучених Путіним на початку вторгнення досягнуто.

"Але цього не сталося, і Бахмут залишається нашою фортецею", — підкреслив Резніков.

Міністр також зазначив, що завдяки постачанню західної зброї Україна вже має достатній артилерійський потенціал.

"У нас це називається "артилерійський зоопарк", тому що системи з різних країн, у тому числі й ефективні польські краби", — сказав Резніков.

29 березня президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю Associated Press заявив, що якби Бахмут був взятий російськими військами, президент РФ Володимир Путін, "продав би" цю перемогу Заходу, своєму суспільству, Китаю, Ірану, а для України це б була політична поразка.

Читайте також

Зеленський на передовій на Бахмутському напрямку. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Маляр: оборона Бахмута триватиме доти, доки це буде необхідно

Військові РФ відмовляються воювати на Донеччині — Генштаб

Донеччину звільнятимуть однією з останніх: військовий оглядач з Одеси про значення битви за Бахмут

"Безперервний натиск": у Нацгвардії розповіли про тактику РФ на Бахмутському напрямку

На початок