На сайті президента з'явилась петиція на підтримку закону про реєстровані партнерства

На сайті президента з'явилась петиція на підтримку закону про реєстровані партнерства

Веселковий прапор у руках учасниці акції представників ЛГБТ "Прайд хода"
. Веселковий прапор у руках учасниці акції представників ЛГБТ "Прайд хода" в Одесі, 28 серпня 2021 рік. Фото: УНІАН

На сайті Офісу президента України зʼявилася петиція на підтримку законопроекту №9103 "Про інститут реєстрованих партнерств". У зверненні наголошується, що пари, які не хочуть або не можуть оформити шлюб, не мають змоги отримати такі ж права, що й одружені. Зокрема, це стосується одностатевих пар, серед яких пари ЛГБТ-військових.

Ознайомитись з текстом петиції можна за посиланням.

"ЛГБТ-військові регулярно висвітлюють історії членів своєї спільноти та проблеми, з якими вони стикаються. Розголосу набула історія пари військових – Івана та Миколи, які заручені, проте не можуть вступити в шлюб через вимоги Конституції. Микола втратив руку, захищаючи Україну. Але держава все ще не визнає сім’ю Миколи та не знайшла можливості захистити її", — зазначає автор петиції Петро Жеруха.

За словами Жерухи деякі ЛГБТ-військові не дожили до моменту коли змогли оформити свої стосунки.

"Дехто з ЛГБТ-військових не дожив до моменту, коли зможе оформити свої стосунки, як 21-річний Роман Ткаченко, що загинув під час битви на Харківщині. А його коханий в очах української держави досі для нього — ніхто", — написав Петро Жеруха.

Також одностатеві партнери не можуть ухвалити рішення щодо лікування свого партнера чи партнерки, якщо він чи вона були поранені та не можуть ухвалити такі рішення самостійно.

Або у випадку, якщо він чи вона загинули, партнери не можуть розпоряджатися його чи її тілом, а також отримати спадок за пільговими умовами чи отримати соціальний захист із боку держави, як це передбачено для сімей військових чи постраждалих від війни.

Наголошується, що, оскільки Україна є державою-учасницею Європейської конвенції з прав людини (що, зокрема, закріплює право на повагу до приватного і сімейного життя), вона має прямий обов’язок створити механізм для реєстрації стосунків одностатевими парами. Інакше вона порушуватиме положення конвенції.

13 березня у Верховній Раді України зареєстрували законопроект № 9103 "Про інститут реєстрованих партнерств". Мета цього документу – створення в Україні інституту реєстрованих партнерств, що буде доступний як для одностатевих, так і для різностатевих пар.

"Ухвалення цього проекту як закону розв’яже проблему правового статусу, прав та обов‘язків партнерів і партнерок, правовий режим їхнього майна, питання спадкування, соціального захисту, прав у разі смерті чи зникнення одного з них тощо", – уточнюється в петиції.

Автор та підписанти закликали президента України Володимира Зеленського всіляко сприяти ухваленню законопроєкту № 9103 "Про інститут реєстрованих партнерств" та негайно підписати його після ухвалення.

Читайте також

Нардепки пояснили важливість законопроєкту про цивільні партнерства

Раді пропонують дозволити реєструвати одностатеві партнерства

Як і скільки військові порушували права ЛГБТ-людей минулого року — звіт правозахисників

Українська ЛГБТ-активістка Олена Шевченко стала жінкою року за версією TIME

На початок