Нардепки пояснили важливість законопроєкту про цивільні партнерства

Нардепки пояснили важливість законопроєкту про цивільні партнерства

Ексклюзивно
Нардепки пояснили важливість законопроєкту про цивільні партнерства
. Депутатка Верховної ради Інна Совсун. Фото: Єлизавета Серватинська/Суспільне

Проєкт закону про цивільні партнерства, який дозволить реєструвати одностатеві стосунки, має захистити права людей, що не перебувають в офіційному шлюбі. При цьому він матиме значення й для різностатевих пар.

Про це в ефірі телемарафону на Суспільному повідомила народна депутатка від фракції партії "Голос" Інна Совсун.

"Законопроєкт важливий, тому що на сьогодні частина людей в Україні є дискримінованими. Якщо вони кохають людину однієї з собою статі, вони не мають можливості ці стосунки зафіксувати перед державою. І це найбільш болюче на сьогодні для військових, які є представниками ЛГБТ-спільноти, але вони не можуть узаконити свої стосунки", — зазначила вона.

Совсун зауважила, що у випадку, якщо з таким військовим щось трапиться на фронті, їх партнер чи партнерка зможе ухвалювати, зокрема, медичні рішення чи рішення про поховання.

"Жодних з цих прав партнер, партнерка в одностатевих стосунках на сьогодні не мають. І саме тому зараз настільки важливо і болюче для людей, особливо тих, які служать, з представників ЛГБТ-спільноти, мати можливість визнавати ці стосунки, тому що вони просто залишаються поза правовою системою українською", — розповіла політикиня.

За словами нардепки, 56% українців підтримують таку ініціативу.

"Це дані, які буквально 10 днів тому оприлюднив Національний демократичний інститут, і трошки пізніше, вже після того, як вийшов законопроєкт, вийшли дані ще однієї соціологічної компанії, яка вказує на 55%. Тобто ми точно знаємо, що цифра більша за 50%", — пояснила Совсун.

Нардепка від "Слуги народу" Марина Бардіна зауважила, що цивільне партнерство не можна називати шлюбом чи родиною.

"Реєстроване партнерство — це трошки про інше. Це про правовий юридичний механізм взаємовідносин. Сьогодні в Україні багато пар, чоловік і жінка проживають, наприклад, не реєструючи шлюб, а відповідно, вони не мають тих чи інших прав відносно одне одного, відносно спільного побуту тощо. Тому реєстроване партнерство — це така форма, яка в тому числі дає можливість і парам, які одностатеві, в певній юридичній площині вибудовувати ці взаємовідносини", — пояснила вона.

Інна Совсун додала, що законопроєкт має забезпечити для людей, що перебувають у партнерстві, низку прав.

"Перше — це права медичні. Звичайно, те, що найбільш болюче, найскладніше для військових сьогодні, вони дуже переживають, що, якщо з ним щось трапиться, то в такому випадку їхня кохана людина не зможе за них рішення медичні приймати, якщо вони, наприклад, не у свідомості, і вони не можуть приймати рішення самостійно. Це рішення, так само те, що найактуальніше для військових, на жаль, про можливе поховання, якщо раптом таке теж трапиться. Це так само певні соціальні гарантії", — зауважила нардепка.

При цьому в зареєстрованому офіційному шлюбі людина може взяти відпустку по догляду та отримати певні соціальні гарантії у разі, якщо з її партнером щось стається.

"А для одностатевих пар такої опції немає. І якщо у людини, до прикладу, найгірше, загинула кохана людина, тобі навіть відпустку не дадуть, тому що (ти — ред.) ніхто, все, ти маєш ходити на роботу, тому що стосунки ніяким чином не оформлені", — підсумувала Совсун.

Читайте також

Раді пропонують дозволити реєструвати одностатеві партнерства

На початок